Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nizip'teki çadır kent dünyaya örnek oldu

Giriş Tarihi: 3.4.2015
Nizip'teki çadır kent dünyaya örnek oldu

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Türkiye'nin Suriyeli misafirler için verdiği hizmetle dünyada bir ilke imza attığını söyledi

Gaziantep'in Nizip ilçesinde Fırat nehrinin kıyısına kurulan çadır kentte barınan Suriyeli misafirler, uluslararası standartların üzerinde yaşam koşullarında huzur ve güven için hayatlarını sürdürüyor. Sağlanan koşullar nedeniyle teşekkür eden Suriyeliler, "Arap devletleri ve Batı ülkelerinin bize el uzatmadığı bir dönemde Türkiye bize kucak açarak gerçek ensar olduğunu gösterdi" dedi.

VALİDEN ZİYARET

Kampı ziyaret eden Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya'nın kendileriyle yakından ilgilendiğini söyleyen mahalle muhtarları, yaşam sürdükleri kampta her türlü sorunlarının giderildiğini belirterek, "Ülkemiz burnumuzda tütse de burada bizim için yapılan hizmetler ve bize gösterilen ilgi nedeniyle kendimizi güvende hissediyor, huzurlu bir şekilde yaşamımıza devam ediyoruz" diye konuştu.

BAŞKA ÖRNEĞİ YOK

Türkiye'nin 3,5 yıldır verdiği hizmetin dünyada örneği bulunmadığına işaret eden Vali Ali Yerlikaya, "BM başta olmak üzere uluslararası kuruluşlar ve devletlerin bu kadar uzun süreli ve kitlesel bir göçü karşılama tecrübesi yoktu. Bazı aksaklıkların olması çok normal ama bizde en ufak bir sorun çıkmadı. Herkes bu organizeye hayran kalıyor. Dünyaya örnek olduk" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nizip'teki çadır kent dünyaya örnek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN