Ceyhan'da kentsel dönüşüm bayramı

Giriş Tarihi: 5.4.2015
Ceyhan'da kentsel dönüşüm bayramı

Ceyhan Belediyesi tarafından hazırlanan kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde birinci etap yıkım çalışmaları başladı

Adana'nın Ceyhan ilçesinin Türlübaş Mahallesi'nde, mülkiyeti Ceyhan Belediyesi'ne ait olan Park Bahçe Müdürlüğü'nün de içersinde bulunduğu bölgede başlatılan 1'inci etap yıkım çalışması başladı. Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, baret giyerek iş makinesine bindi ve dönüşümün startını verdi. Başkan Öztürk, "Çağdaş bir dünya kenti olacak Ceyhan için çalışıyoruz" dedi.

MAKÛS TALİH DEĞİŞİYOR

Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, şehirle nehri buluşturma ve Ceyhan'ın makûs talihini değiştirme anına tanıklık etmekten dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını ifade ederek "Allah nasip ederse projemiz bittiğinde 1+1'den 1+5'e kadar toplam 514 konut ve 77 adet ticari alan tamamlanmış olacaktır. 2017 yılının sonunda da Allah'ın izniyle bu projeyi hayata geçirmiş olacağız" diye konuştu

3 ETAPTA TAMAMLAYACAĞIZ

Ceyhan kentsel dönüşüm projesini 3 etap halinde gerçekleştireceklerini belirten Başkan Alemdar Öztürk, "Bugün yıkımını yaptığımız 1'nci etap çalışmalarında adliye binasına kadar olan yaklaşık 75 dönümlük alanda kentsel dönüşümü gerçekleştirmiş olacağız. 2'nci etap ise adliye binasından içersinde belediye binamızın da yer aldığı bölgede gerçekleştirilecektir. 3'üncü etap çalışmalarımız da Nota Mahallesi'ndeki caminin bulunduğu bölgeye kadar olan sınırlar içersinde gerçekleştirilmiş olacaktır. Hedefimiz tüm bu çalışmalarımızı görev süremiz boyunca yerine getirmektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ceyhan'da kentsel dönüşüm bayramı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN