Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Alemder Öztürk: Hizmet için görevdeyiz

Görev başında geçen bir yılının değerlendirmesini yapan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, "Biz kavga için değil hizmet için geldik" dedi

Giriş Tarihi: 6.4.2015
Başkan Alemder Öztürk: Hizmet için görevdeyiz
Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin ardından görevinin ilk yılının sonunda yapılan hizmetler ve yapılacak projeleri değerlendirdi. Murat Göğebakan Kültür Merkezi'ndeki programda kısa bir film gösterimi de yapan Öztürk, "Ceyhanlılara verdiğimiz sözlerin arkasında duruyoruz. Biz kavgaya değil, Ceyhan'a hizmet için geldik. Bizlere bu gücü veren başı Toros dağları kadar dik, yüreği Çukurova toprakları kadar bereketli tüm hemşerilerimden Allah razı olsun" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLADI

Alemdar Öztürk, kentsel dönüşüm projesinin 75 dönümlük ilk etap çalışmaları kapsamında 'Ya Allah Bismillah' deyip ilk yıkımı gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Başlattığımız ve 3 etap halinde gerçekleştireceğimiz projemizi ve regülatör köprüyü 2017 yılının sonlarında tamamlamayı planlıyoruz" diye konuştu. Öztürk, Ceyhan şehir stadyumunun karşı tarafında bulunan 141 dekarlık alanın TOKİ'ye devrini gerçekleştirip ilk etapta orta ve alt kesime hitap edecek olan 500 konutluk TOKİ projesini gerçekleştireceklerini söyledi.

ÜCRETSİZ ETÜT MERKEZİ
Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, maddi imkânları elvermeyen 2 bin 400 öğrenciye yönelik olarak Ceyhan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ücretsiz etüt merkezi açtıklarını ifade ederek, "Ayrıca ücretsiz eğitim yayınları da temin ediyoruz. Amacımız, dershaneye gidemeyen öğrencilerimize fırsat eşitliği sağlayarak onlara güzel bir eğitim ortamı sunmak" dedi. Başkan Öztürk, Ceyhan'daki 152 cami ve cem evinin düzenli olarak temizlendiğini de söyledi.

KÜLTÜR MERKEZİ YAPILDI

Ceyhan Murat Göğebakan Kültür Merkezi'nin hizmete girmesiyle, Ceyhan'da kültürel faaliyetlerin de önünün açılmış olduğunu belirten Alemdar Öztürk, öte yandan yoksul ailelere iletilmek üzere 'Hayra uzanan eliniz' olalım sloganı ile hayır çarşısını hayata geçirdiklerini, 'Ceyhan'a hoş geldin bebek' projesiyle ailelere hediye paketleri sunduklarını söyledi. Öztürk, diğer çalışmalarını da ayrıntılarıyla anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Alemder Öztürk: Hizmet için görevdeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN