Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova fuarlarında çift başlılık söz konusu

Giriş Tarihi: 6.4.2015
Çukurova fuarlarında çift başlılık söz konusu

Mersin 9. Mobilya, Evlilik ve Çeyiz Fuarı (MEÇEF) açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, aynı gün Adana'da başka bir fuarın olmasını eleştirdi

Mersin'de 9'uncusu düzenlenen Mobilya, Evlilik ve Çeyiz Fuarı'nın (MEÇEF) açılışı CNREXPO Fuar Merkezi'nde gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, aynı gün Adana'da başka bir fuarın olmasını eleştirdi. Kocamaz "Çukurova bölgesinde çift başlılık yaşanıyor" dedi.

GÜÇ BİRLİĞİ YAPMALIYIZ

Kocamaz, şunları kaydetti: "Bugün Adana'da ayrı Mersin'de ayrı bir fuar açılıyor. Buradan fuar temsilcilerine sesleniyorum, dünyada ülkeler arasında şirketler bir araya geliyor durumdayken, bizim de güç birliği yapmamız gerekiyor. Fuarı ve fuarcılığı da en iyi şekilde değerlendirmek düşüncesiyle bir araya gelinmesi, plan program çerçevesinde önce ayrı ayrı daha sonra da bütünleşerek gerçekten tüm bölgenin dikkatini çekecek ortak bir mekanizma oluşturulması gerektiğini yineliyorum."

MERSİN'E İLGİ ARTIYOR
Üretilen ürünlerin bolluğu ve ucuz kent hayatının Mersin'e olan ilgiyi her geçen gün biraz daha artırdığını ifade eden Kocamaz, "Bizim gönlümüzden geçen, Mersin'in bir dünya markası olarak kendisini kabul ettirmesidir. Dünya tarafından ilgi çekmesi ve bugün ekonomik yönden özellikle de dar gelirli ve yoksul kesim miktarının hiç olmazsa büyük bir bölümünün azaltılması hayat standardının yükseltilmesidir" şeklinde konuştu.

TANITIMINDA BÜYÜK ROLÜ VAR

Her yıl ara vermeden düzenlenen çeşitli fuarların Mersin'i, hem bölgesel hem ulusal hem de uluslararası seviyede ciddi anlamda tanıttığını dile getiren MTSO Başkanı Şerafettin Aşut ise fuarların piyasayı canlandıran etkilerinin de unutulmaması gerektiğini söyledi. Aşut "MEÇEF Fuarı'nı, perakende sektöründeki daralmaya karşı bir ilaç olarak görüyoruz. Burada katılımcı firmalarımız ve markalarımız çok geniş ürün yelpazeleriyle son teknoloji ve tasarımlarını halkımızın ilgisine sunuyor" ifadelerini kullandı.

HEDEF 40 BİN, STANTLAR BOŞ

CNREXPO Genel Müdürü Alkan Usta da konuşmasında, fuarda 40 bin ziyaretçi hedeflediklerini söyledi. Ancak fuarın ilk günü katılımcıların hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Hafta sonu olmasına rağmen fuar firmasının yeterli tanıtım yapmamasından dolayı Mersinliler fuardan habersiz kaldı. Stantların neredeyse bomboş kaldığı fuar 12 Nisan 2015 tarihine kadar açık olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova fuarlarında çift başlılık söz konusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN