Melih ABİ: Trafik ışıklarında cam silen çocuklar

Giriş Tarihi: 6.4.2015
Adana'dan Tahsin Kanık isimli okurumuz, "Işıklarda su ve mendil satan çocuklar ve cam silen çocuklar veya gençler inanın arabaya yaklaştıkları zaman ürküyoruz. İnanın hem aracımıza hem de kendilerine bir zarar verecekler diye tedirginiz. Bu çocuklara müdahale dilmeli. Minik minik yavrular cam silme derdinde ama araçların altında kalma tehlikesi de yaşıyorlar. Özellikle kent merkezindeki hemen her ışıkta bu durumla karşılaşıyoruz. Kesin ve kati bir çözüm bulunmalı" dedi. Umarım dikkate alınır.

TARSUS'TA CADDE-SOKAK İSİMLERİ
Tarsus'tan Mehmet Yaşot, "Geçmişten bugüne hizmet veren birçok değerin isimleri cadde, sokak, park ya da tesislere verilmiştir. Ama zaman zaman unutulanlar da var. Mesela Ali Haydar Eyüboğlu, hayatı Tarsus'a hizmet yapmakla geçmiş bir büyüğümüzdür. Tarsus'a unutulmayan hizmetleri var. Tarsus hal kompleksini belediyenin kesesinden beş kuruş harcamadan yaptırmıştır. Hal binasının yapıldığı yerin sahipleri rahmetli Reşat Karamehmet'ten bağış yoluyla almıştı. Yıllarca Çukurova grubunun danışmanlığını yapmıştır. Bu ve benzeri birçok hizmeti oldu. Tarsus Belediye Başkanı olduğu yıllarda önemli kişilerin adını cadde veya parklara vermiştir. Belediye Başkanımız Şevket Can'ın "Tarsus'a çok hizmeti olanların isimlerini cadde ve sokaklara vermeye devam edeceğiz" sözü vardı. Halen 90'ın üzerindeki yaşıyla İstanbul'da yaşayan Ali Haydar Eyüboğlu var. Tarsus'a asfaltı ilk getiren belediye başkanı olduğunu unutamam. Yıllarca Tarsus'un tozlu yolları, Tarsusluyu trahoma mahkum etmişken unutulmayan belediye başkanımız rahmetli Sait Polat, yolları betonlayarak bizleri trahom hastalığının kaynağından kurtarmıştı. Sonra 1994 yılında sayın Burhanettin Kocamaz dönemidir. Yıllarca septik çukurunu çektirmek için bir aracı kişi arardık. Şimdi Tarsus'ta kanalizasyonu yapılmamış mahalle kalmadı. Bu dev hizmetler Sait Polat'la başlamış, Ali Haydar Eyüboğlu ile devam etmiş ve genişlemiş. Burhanettin Kocamaz ile devam etmiştir. Ali Haydar Eyüboğlu'nun Tarsus'ta bir yerlere isminin verilmesi gerekir" diyor.

GÜLMECE
Temel on sekizlik oğlunu evlendiriyor. Çok erken değil mi diye soranlara, "Şimdi evlensin, sonra akli başina celir, o zaman da evlendiremem" diyor.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Trafik ışıklarında cam silen çocuklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN