Özel güvenlik sektörü yeniden yapılandırılmalı

Giriş Tarihi: 8.4.2015
Özel güvenlik sektörü yeniden yapılandırılmalı
CSG Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öztrürk, temel konularda ciddi sorunları olan özel güvenlik sektörünün yeniden yapılandırılması gerektiğinin altını çizdi. Öztürk, "5188 sayılı yasa güncellenmeli, pratik ile entegrasyonu sağlanmalı ve sektöre yasa ile bir tanım belirlenmeli, özel güvenlik iş etiği kuralları, çalışanlar için net standartlar, çalışma koşulları ve nitelikleri, mesleki yeterlilik kriterleri, üniversiteli özel güvenlik yapısı oluşturulmalıdır" dedi.

SİSTEM OLUŞTURULMALI

Osman Öztürk şöyle devam etti: Özel güvenlik teşkilatı sistematiği oluşturulmuş, standartlara bağlı, genel güvenliğin organik yapısı içinde korunan, hiyerarşik düzen ve yapısı bulunan iç ve dış denetime bağlı ve profesyonel geçişlere hazır, akademik kariyerini marka değerini yaratmak için kullanan, mesleki ve ticari kaygıdan uzak, sosyal, ekonomik, akademik ve hukuksal boyutta yeniden yapılandırılmalıdır.

HIZLA BÜYÜYEN SEKTÖR

Son 20 yılda dünyada özel güvenlik endüstrisinde çalışanların sayısının 20 milyonu geçtiğini kaydeden Öztürk, "Dünyada 100 milyar dolarlık bir pazara sahip bu sektör giderek büyümektedir. Ülkemizde ise özel güvenlik sektörü 3 milyar dolarlık bir pazar oluşturmakta, 245 bin kişi istihdam edilmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel güvenlik sektörü yeniden yapılandırılmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN