Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerel esnafa fuarda destek verilecek

Giriş Tarihi: 8.4.2015
Yerel esnafa fuarda destek verilecek
İskenderun Belediyesi, Hatay Valiliği himayesinde Hatay Eğitim, Kültür, Tanıtım ve Dayanışma Derneği (HATAYDER) organizasyonuyla bu yıl 5. kez gerçekleştirilecek olan 'Hatay Günleri', 8-12 Nisan 2015 tarihlerinde Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde ziyaretçilerine kapılarını açacak.

HAZIRLIKLAR TAMAM
Şehrin tanıtımı açısından bir fırsat olarak görülen Hatay Günleri için hazırlıklarını tamamladıklarını söyleyen İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Bu yıl 'Güneşi kucaklayan şehir' ve 'Bizim şehir güzel şehir' sloganları ile fuara hazırlandık. Yerel esnafımızın ürünleri olan bayram kömbesi, ceviz reçeli, turunç reçeli gibi yöresel ürünlerimizin de tanıtımını yapacağız. Bu sayede yerel esnafımıza da destek olmuş olacağız" dedi.

ÇOK RENKLİ
Etkinliklerde Hatay'dan çeşitli STK temsilcileri, akademisyenler, yerel yönetimler, el zanaatkârları, turizm ve sanayi şirketleri yer alacak. 'Kına gecesi, aba güreşleri, mozaik yapımı, Hatay'ın Anavatana Katılışı Fotoğraf Sergisi' gibi kültürel etkinliklerle daha da zenginleştirilen programda bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan 'Hatay'ın Kültürel Değerleri' konulu bilimsel bir panel de yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerel esnafa fuarda destek verilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN