Büyüdüğü şehri suçtan temizliyor

Büyüdüğü şehri suçtan temizliyor

Doğduğu kente hizmet vermenin gururunu yaşayan Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, "Memleketiniz için güvenlik hizmetinde önemli kararlara imza atmak, yeni projeler hayata geçirmek çok güzel" dedi

Türk Emniyet Teşkilatı'nın kuruluşunun 170'inci yıldönümü kutlanırken, doğduğu kente hizmet veren Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Vali Mustafa Büyük'ün koordinasyonunda büyük başarılara imza atıyor. Adana Valisi Mustafa Büyük, emniyet teşkilatının önemli operasyonlara imza attığını belirterek, "Emniyet Müdürümüz Cengiz Zeybek, çalışma arkadaşlarıyla birlikte halkın huzuru ve güveni için büyük gayret gösteriyor" dedi. Emniyet Müdürü Zeybek de "Doğduğum, büyüdüğüm yerlere hizmet etmenin şevkiyle çalışıyorum.
Memleketiniz için güvenlik hizmetinde önemli kararlara imza atmak, yeni projeleri hayata geçirmek benim için gurur verici" dedi.

ADANA'DA DA DEVAM EDİYOR

Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'in, görev yaptığı illerde başarılı projelerle alkış aldığını hatırlatan Vali Büyük, başarılı müdürün Adana'da da aynı azimle çalıştığını vurguladı.
8 Ocak 2014'te Adana İl Emniyet Müdürlüğü görevine atandıktan sonra çözüm odaklı projeleriyle dikkat çeken Cengiz Zeybek, göreve geldiği günden beri sosyal dokuyu yaralayan faktörlerin başında gelen 'uyuşturucu, kumar ve fuhuş' olaylarına yoğunlaştı.
Özellikle çocukları ve gençleri zehirleyen 'torbacı' diye tabir edilen sokak satıcılarının yok edilmesi için mücadele başlattı.

BİZZAT KENDİSİ YÖNETİYOR
Özellikle Seyhan ve Yüreğir ilçesine haftada iki kez bine yakın polisle birlikte şafak vakti düzenledikleri operasyonlarla uyuşturucu tacirlerine büyük darbeler indiren Müdür Zeybek, bu baskınları bizzat kendisi yönetiyor. Zeybek, operasyon yaptığı mahallelerde bir kahvehaneye girip vatandaşlarla çay simit sohbetleri yapmayı da ihmal etmiyor. Zeybek müdür, bu samimi tavrıyla uyuşturucu konusunda vatandaşların da büyük desteğini alıyor.

İNSANIN KANINA DOKUNUYOR
Adanalı olmaktan büyük gurur duyduğunu dile getiren Zeybek, "Ben buralıyım. Sokaklarında oynadığım bu yerlere insanlar giremiyor. Yani benim vatandaşım bu sokaklara girmeye korkuyor, çekiniyor. İnsanın ister istemez kanına dokunuyor. Buralara iki sebepten girilemiyordu. Biri uyuşturucu müptelalarının yeri olması, diğeri ise uyuşturucu satıcılarının terör maskesini kullanması… Orada ellerinde Molotoflu çocuklara nöbet tutturuyorlardı. Artık bu durum söz konusu değil" dedi.

KONSEPTİ DEĞİŞTİRDİK

Uyuşturucuya yönelik başlattığı savaşta konsept değişikliğine gittiklerinin altını çizen Zeybek, "Uyuşturucu ile mücadelemiz bizden önceki konseptin dışında bir mücadele. Bizden önceki çalışmalar toplu yakalamalara yönelikti. Biz onu da yapıyoruz. Onun da yapılması gerekir. Ama bizim asıl amacımız sokak satıcısına, yani torbacıya yönelik. Operasyonlarımızın ana hedefi zehri son kullanıcıya satan perakendeciye yönelik" diye konuştu.

325 KİŞİ CEZAEVİNE KONULDU

Konsept değişikliğinden sonra sokak satıcılarına büyük darbeler vurduklarını vurgulayan Zeybek, "Gerek Narkotim ekiplerimiz, gerekse diğer birimlerdeki polislerimiz günlük 20 sokak satıcısını yakalıyor. 2013 yılının son üç ayında 5 sokak satıcısı yakalanırken, bizim göreve geldiğimiz 2014 yılının son üç ayında bu rakam 437'yi buldu. Bu yılın ilk üç ayında ise 325 torbacı tutuklanarak cezaevine konuldu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyüdüğü şehri suçtan temizliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN