Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelliler gücünü evinde kanıtlıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi 153 Çağrı Merkezi bünyesinde görev yapan fiziksel engelli Eylem Kobalan, görevini evinde bilgisayar başında başarıyla yürütüyor

Giriş Tarihi: 10.4.2015
Engelliler gücünü evinde kanıtlıyor
Adana Büyükşehir Belediyesi 153 Çağrı Merkezi bünyesinde, yeni sistem uygulamasıyla evinde çalışma olanağı tanınarak istihdam edilen engelli Eylem Kobalan, başarısıyla örnek oluyor. Kobalan'ı evinde ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, daha fazla engelli vatandaşın topluma kazandırılması gerektiğini söyledi. Başkan Sözlü, bu sırada Kobalan'ın 'şikayetinin sonucunu bildirmek' için aradığı vatandaşla da telefonda sohbet etti.

ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR
Hüseyin Sözlü, Eylem Kobalan'ı, daha çok engelli vatandaşı istihdam etmek ve üretmelerine, toplumda kendi ayakları üzerinde durmalarına olanak tanımak için verilen çabanın artırılması gerektiğini söyledi. Başkan Sözlü, "Elemanımızın evinden çalışacak olması ve bu şekilde istihdam edilerek, üreten, çalışan bir birey haline gelmesi elbette bizim için sevindirici. Benzer örnekleri çoğaltmamız gerekiyor. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak, evden çalışma konusunda örnek teşkil edecek bir uygulamaya imza atmanın da mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelliler gücünü evinde kanıtlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN