Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Biz Ebruyuz' yine büyüledi

Adana'da dezavantajlı mahallerde yaşayan çocuklardan oluşan 'Biz Ebruyuz' korosunun verdiği konser ayakta alkışlandı

Giriş Tarihi: 11.4.2015
'Biz Ebruyuz' yine büyüledi
Adana'ya göç eden ailelerin çocuklarının suça karışmaması için içlerinde polise taş atanların da bulunduğu 95 çocuktan Emniyet Müdürlüğü'nce oluşturulan ve 'Biz Ebruyuz' adı verilen koro, 6'ncı konserinde ayakta alkışlandı. Türkçe, Ermenice, Arapça, İngilizce, Fransızca ve Boşnakça şarkılarını söyleyen grup davetliler tarafından alkış yağmuruna tutuldu.

EĞİTİM ALDILAR

Adana Valiliğinin desteğini arkasına alan Emniyet Müdürlüğü, büyük bölümü korsan gösterilerin meydana geldiği mahallelerde yaşayan çocuklardan oluşturduğu ve 'Biz Ebruyuz' adını verdiği projeyi iki yıl önce hayata geçirdi. Yapılan çalışmalarda, 45 çocukla 'Çocuk Korosu', 50 çocukla da 'Halk Dansları Topluluğu' kuruldu. Anadolu Ateşi'nin Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan asistanlarını Adana'ya göndererek çocukların eğitilmesini sağladı.

ALTINCI KONSER

Türk Polis Teşkilatı'nın 170'inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen gece 45 çocuktan oluşan 'Çok Sesli Çocuk Korosu' konseriyle başladı. 7 dilde şarkılar söyleyen koronun performansı müthişti. 'Halk Dansları Topluluğu' da çeşitli yörelerin danslarıyla alkışlandı. Adana Valisi Mustafa Büyük, çocukları tebrik edip, emeği geçenlere teşekkür etti. Biz Ebruyuz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gündoğdu ile dernek yöneticisi Şule Özülkü, Vali Büyük ile Emniyet Müdürü Zeybek'e plaket verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Biz Ebruyuz' yine büyüledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN