Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ey! Kılıçdaroğlu vicdanın rahat mı?

CHP'nin aday listesinde yer bulamayınca istifa eden ve bağımsız aday olan Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Kılıçdaroğlu'na seslenerek "Vicdanın rahat mı?" diye sordu

Giriş Tarihi: 12.4.2015
Ey! Kılıçdaroğlu vicdanın rahat mı?
Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesinde CHP'nin milletvekili aday listesinde kendine yer bulamayınca partisinden istifa eden Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz'ı memleketi Samandağ'da coşkulu karşılandı. Hatay Havaalanı'ndan itibaren uzun bir araç konvoyu karşılanan ve omuzlara alınan Eryılmaz, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na seslenerek "Vicdanın rahat mı?" diye sordu.

ASLA DİZ ÇÖKMEYECEĞİZ

Uzun yıllar hizmet etitği partisinden istifa etmek zorunda kaldığını söyleyen Eryılmaz, haksızlığa uğradığını belirterek, "Diz çökmeyeceğiz. Vermiş olduğumuz tarihi bir karardır. Sonuçlarını çok iyi hesapladım. Bir şeye inanıyorsak uğuruna bedel ödemeye hazırız. Ben kahraman değilim ama Hatay halkının kahramanlık destanı yazması için mücadele eden bir siyasi neferim" dedi.

KİMSE BİRŞEY SÖYLEMEDİ

Eryılmaz şöyle devam etti: Bizler yıllardır CHP'ye sahip çıktık. Özellikle son 4 yılda bölgede huzurun ve barışın sağlanması konusunda mücadele ettik. Buradaki sıkıntıları TBMM'ye taşıyan biri olarak, tekrar meclise gitmek istemem son derece doğaldır. Ama 17 yıl hizmet ettiğim CHP'yi bırakmak zorunda bırakıldım. Listede olmadığımı medyadan öğrendim. Kimse bir şey söylemedi.

KELLE KOLTUKTA GEZDİK
Konuşması sık sık tezahüratlarla kesilen Refik Eryılmaz, "Kılıçdaroğlu'na soruyorum, beni liste dışı bırakmak vicdanına sığdı mı? Biz bu memlekette kelle koltukta gezdik. En tehlikeli teröristlere karşı mücadele ettik. Bana gelip 'Seni bu dönem listeye koymuyoruz' deselerdi normal karşılardım" dedi. Meydanda bulunan coşkulu kalabalık, CHP ve Kılıçdaroğlu'na göndermede bulunarak, "Hepinizle sandıkta görüşeceğiz. Vekilimize yapılanın hesabını soracağız" dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ey! Kılıçdaroğlu vicdanın rahat mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN