Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçükcan: Adana AK Parti'nin kalesi

AK Parti Adana 4. Sıra Milletvekili Adayı Talip Küçükcan, "7 Haziran seçimlerinde halkımız istikrara, huzura, barışa, ekonomik kalkınmaya ve 2023 Türkiye'sine oy verecek" dedi

Giriş Tarihi: 15.4.2015
Küçükcan: Adana AK Parti'nin kalesi
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları (SETA) Vakfı kurucularından, Marmara Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Müslümanlara Karşı Ayrımcılık ve Hoşgörüsüzlük ile Mücadele Özel Temsilcisi, Insight Turkey Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve AK Parti Adana 4. Sıra Milletvekili Adayı olan Prof. Dr. Talip Küçükcan, seçim çalışmalarına ara vermeden başladı. Aslen Osmaniye'nin Kadirli ilçesinden olan Küçükcan, "Bu seçimde AK Parti Türkiye genelinde en yüksek oyu Adana'dan alacak" dedi.

SEÇİM ÇALIŞMALARI

AK Parti Seyhan Belediye Meclis Üyesi Ali Coşkun ile birlikte gazetemizi ziyaret ederek Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu ile görüşen Talip Küçükcan, "Kültür ve Turizm Bakanımız Ömer Çelik'in katılımları ile il binamızda düzenlenen törenle tüm adaylarımız kamuoyuna tanıtıldı. Bu toplantının ardından seçim startı verilmiş oldu. AK Parti'nin 14 adayı, 7 Haziran seçiminde istikrarın, huzurun, barışın, ekonomik kalkınmanın devamını isteyen, 2023 hedeflerine koşan Türkiye'nin şahlanışına tanık olmak isteyen herkes partimizin çatısı altında birleşecektir" diye konuştu.

PARTİMİZİN İŞİNE YARAR

CHP'nin alkışlı seçim kampanyasına da değinen AK Parti Adayı Talip Küçükcan, "Alkışlı reklam sokak ve balkonlarda tencere çalınan günleri hatırlattı. Tencere sonuç vermedi, alkış deneniyor. Nafile bir çaba. Reklamın sonunda 'sandığa gelin oy verin gitsinler' deniyor. Halbuki sandığa giden her iki kişiden biri AK Parti'ye oy verdi 2011 seçimlerinde. İnşallah yine aynısı olacak. Bu reklamın en güzel yanı sandığa gelin ve oy verin çağrısı. Bu en çok AK Parti'nin işine yarayacak çünkü sandıktan birinci çıkacak parti yine AK Parti olacak" şeklinde konuştu.

TALİP KÜÇÜKCAN KİMDİR?
Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde doğan Prof. Dr. Talip Küçükcan, Kadirli İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Türkiye Diyanet Vakfı tarafından lisansüstü eğitim için İngiltere'ye gönderildi. Londra Üniversitesi Şarkiyat ve Afrika Çalışmaları Fakültesi'nde Ortadoğu üzerine yüksek lisans, Warwick Üniversitesi Etnik İlişkiler Araştırmalar Merkezi'nde sosyoloji alanında Avrupa Türkleri ve Müslümanları üzerine doktora yaptı. Aynı üniversitede iki yıl süre ile İngiltere, Almanya, Hollanda ve Fransa'daki Türk gençleri üzerine doktora sonrası çalışmalar yürüttü. 1999 yılında Türkiye'ye dönerek İslam Araştırmaları Merkezi'nde çalışmaya başladı. 2007 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne öğretim üyesi olarak atandı. 2012'de Sosyoloji bölümüne geçti. 2006 yılında SETA Vakfı'nın kuruluşunda yer aldı. YÖK Başkan Danışmanlığı (2010-2013), SETA Vakfı Dış Politika Direktörlüğü (2009-2013), Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü Müdürlüğü (2011-2014) görevlerinde bulundu. Yükseköğretim politikaları, Türk dış politikası ve Ortadoğu siyaseti, Batı ve İslam, Din-devlet ilişkileri, laiklik, dini azınlıklar ve din özgürlüğü, Avrupa Birliği ülkelerindeki Türkler, kültürel kimlik ve entegrasyon, konularında çalışmalar yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçükcan: Adana AK Parti'nin kalesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN