Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahkemeler nefes alacak

Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Mustafa Yalçın, yapımı süren yeni binanın hizmete girmesiyle adliyedeki yoğunluğun ortadan kalkacağını söyledi

Giriş Tarihi: 15.4.2015
Mahkemeler nefes alacak
İnşaatına 2 yıl önce başlanan ve 50 milyon liraya mal olacak Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi önümüzdeki adli yıla yetiştirilecek. Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Mustafa Yalçın, Yeni binanın hizmete girmesiyle yığılmaların ortadan kalkacağını, adli personelin huzur içinde görev yapacağını, vatandaşların da sıkıntı çekmeden işlerini takip edeceğini söyledi. Akıllı bina sistemiyle inşa edilen adliye sarayında yaklaşık 250 hakim ve savcı görev yapacak.

GÖREVE BAŞLADI
Son kararname ile Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevinden Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Mustafa Yalçın, arkadaşımız Mehmet Boncuk'a yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Gaziantep'in dışında 5 kente daha hizmet edecek olan adliye sarayının yeni adli yıla yetiştirilmesi için canla başla çalışıldığını vurgulayan Yalçın, "Daha geniş ve rahat salonlarda duruşmalar huzur içinde yapılacak. Mevcut dosya yükü azalacak. Yargı mensuplarına ve vatandaşlarımıza daha iyi bir ortam sağlanmış olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkemeler nefes alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN