Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ozan Gülaçtı: Halaylar hizmete dönüşsün

Giriş Tarihi: 15.4.2015
Ozan Gülaçtı: Halaylar hizmete dönüşsün
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Nisan ayı toplantısına AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı'nın konuşması damga vurdu. Gülaçtı'nın, Başkan Hüseyin Sözlü'nün birinci yılına yönelik yaptığı eleştiriler tansiyonun yükselmesine neden oldu. İlk yılın konser, etkinlik ve halaylarla geçtiğini öne süren Ozan Gülaçtı, "Bu bir yılımız geri gelmeyecek; kalan 4 yıl da çok çabuk geçecek. Umudumuz halayların hizmete dönüşmesi" dedi.

"GÖZ BOYUYORLAR"
Gelinen noktada üretilen hizmetleri yeterli bulmadıklarını söyleyen Gülaçtı, "Bu işler her gün sosyal medyada 'Büyükşehir şu kadar noktada çalışıyor' demekle maalesef olmuyor. Bu söylem ve paylaşımların içi dolu paylaşımlar olması gerekiyor. Ne yazık ki göz boyamadan ileri gitmiyor. Hatta bazıları gerçeği dahi yansıtmıyor. Bunun en çarpıcı örneğini de Aladağ Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Akgedik'in uyarısıyla öğrendik" diye konuştu.

"PARA KAYBOLDU"
Borç yükü altındaki belediyenin yaklaşık 200 milyon daha borçlandığını anımsatan Gülaçtı, "2 seferde gerçekleşen bu borçlanmanın ilk 85 milyonuna biz AK Parti Grubu olarak ret oyu verdik. Maalesef haklı çıktık. Para kayboldu gitti" şeklinde konuştu. "Bir yılda bizden mucize bekleyen Ozan beye teşekkür ediyorum" diyen Başkan Sözlü ise eleştirileri şöyle yanıtladı: 12 yılda hükümetinden beklemediklerini, bizim bir yılda yapabileceğimizi sanıyor. Onun için teşekkür ederim. Göreve gelirken devraldığımız belediyeyi biliyoruz. Yapım itibariyle inançlı ve azimli bir insanım. Hiçbir zaman enkaz edebiyatı yapmadım. Süper bir belediye devralmadık. Ama Altın Koza da dahil tüm şirketlerimizin hepsini açık denetime sunuyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ozan Gülaçtı: Halaylar hizmete dönüşsün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN