Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kent Gönüllüleri' takdir topluyor

Giriş Tarihi: 16.4.2015
'Kent Gönüllüleri' takdir topluyor
Şehitkamil Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi'nin ortaklaşa yürüttüğü "Kent Gönüllüleri" projesi Şehitkamil Belediyesi'ne gelen vatandaşlar tarafından büyük beğeni topluyor. "Danışabilirsin" sloganıyla hareket eden Kent Gönüllüleri, vatandaşlara yardımcı olmaya çalışırken, diğer taraftan kamu sistemini tanımaları ve iş tecrübesi edinmeleri sağlanıyor.

400 ÖĞRENCİ

Haftanın her günü öğleden önce ve sonra olmak üzere 20 kişilik iki grup, "Danışabilirsin" sloganıyla Belediyede görev yaparak, vatandaşları gidecekleri birimlere yönlendiriyor. Kent Gönülülleri, bu amaçla hem vatandaşlara yardımcı oluyor hem de kamu sistemini tanımaları ve iş tecrübesi edinmeleri sağlanıyor. Haziran ayı sonuna kadar devam edecek projeye Gaziantep Üniversitesi'nden yaklaşık 400 öğrenci destek veriyor.

VATANDAŞ MEMNUN

Proje kapsamında vatandaşa yardımcı olan Gaziantep Üniversitesi öğrencilerinden İbrahim Halil Barlak ve Özlem Koç, projenin son derece güzel hazırlandığını ve projeye gönülden destek verdiklerini söyledi. Şehitkamil Belediyesi'ne gelen vatandaşlar ise uygulamadan son derece memnun kaldıklarını ifade ederek; "Belediyeye gelen vatandaşlar haliyle gidecekleri birimi bilmiyorlar. Burada Kent Gönüllüleri bireylerimizin, güler yüzle bizi karşılayıp, gideceğimiz birime yönlendirmeleri bizi son derece mutlu ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kent Gönüllüleri' takdir topluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN