Başkan Şahin'den Suriye serzenişi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, savaştan kaçan Suriyelilere şehir ve ülke olarak ellerini uzattıklarını, aynısını uluslararası toplumdan da beklediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 17.4.2015
Başkan Şahin'den Suriye serzenişi
Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Anne Brasseur, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i ziyaret etti. Şahin, ziyaretin, Suriyelilerin yaşadığı dramın uluslararası toplum ve özellikle Avrupa Birliği ülkelerinin sorunu yerinde görmeleri açısından çok önemli olduğunu söyledi.

İNSANLIK DRAMI
Suriye'deki savaşın başlamasının üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen, her gün derinleşen bir insanlık dramı yaşandığına dikkat çeken Şahin, "Özellikle kadınlar, çocuklar, engelliler, yaşlılar çok büyük bir mağduriyet yaşıyor. Biz bütün gücümüzle alandayız ve en az zararla bu süreç yönetilsin istiyoruz. Milyonlarca insanın toprağından olduğu, binlerce canın yok olduğu bir 4 yıl yaşadık" dedi.

"TÜRKİYE GURUR DUYMALI"
AP Başkanı Schulz da Kilis'teki sığınmacı kampını ziyaret ettiğini, çok etkileyici bulduğunu, kamp temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüştüğünü söyledi. Schulz, Türkiye'nin Suriye'den gelen mültecilere gösterdiği yardım ve desteğin olağanüstü olduğunu ve Türkiye'nin bununla gurur duyması gerektiğini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Şahin'den Suriye serzenişi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN