Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Girişimcilik yürek ister'

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Asli görevimiz 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturuyla insana hizmet etmek. Tüm kursiyerlerimizin yolu açık olsun" dedi

Giriş Tarihi: 17.4.2015
'Girişimcilik yürek ister'
Yüreğir Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile 16-26 Şubat tarihleri arasında düzenlenen 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ni tamamlayan kursiyerler törenle sertifikalarını aldı. Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan insan odaklı hizmet üretmeye çalıştıklarını belirterek eğitimlerini tamamlayan girişimci adaylarına iş hayatında başarılar diledi.

100 BİN LİRALIK DESTEK
İş planları KOSGEB tarafından kabul gören girişimci adaylarına 'Yeni Girişimci' desteği olarak proje kapsamında 30 bin lirası hibe, 70 bin lirası faizsiz geri ödemeli banka kredisi olmak üzere 100 bin liralık destek verilecek. İlk etapta 30 kişi için başlatılan girişimcilik kursları KOSGEB ile yapılacak görüşmelerin ardından süreçle birlikte devam edecek.

"İŞBİRLİĞİMİZ SÜRECEK"
Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Bu programda bize destek veren KOSGEB'e teşekkür ediyorum. İnsan odaklı hizmet üretmeye çalışan kurumlarız. Vatandaş kendi seçtiğine her şeyi anlatma, talep etme hakkına sahip. Biz de insana dokunan faaliyetler içinde olmaya gayret ettik. Girişimcilik cesaret istiyor, yürek istiyor. İnşallah bu aldığınız eğitim ve KOSGEB'in ve hükümetimizin desteği ile güzel işlere imza atacaksınız. Talep geldiği sürece KOSGEB ile işbirliğimiz devam edecek" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Girişimcilik yürek ister'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN