Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Savaş beni istemedi

CHP'nin Hatay'da listeye koymadığı milletvekili Refik Eryılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı ve partisini sert dille eleştirdi, "Beni Başkan Savaş istemedi" dedi

Giriş Tarihi: 18.4.2015
Başkan Savaş beni istemedi
CHP'den Hatay milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan ancak aday listesine giremeyen, bu yüzden istifa edip yoluna bağımsız olarak devam eden Refik Eryılmaz, listeye yazılmamasında Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın rolü olabileceğini söyledi. Eryılmaz, "Genel merkezdeki güvenilir kaynaklardan aldığım bilgiye göre Lütfü Savaş benim tekrar CHP'den milletvekili olmamı istememiş. Oysa ben onun kazanması için gece gündüz çalışmıştım" dedi.

HALKA BİR ŞEY VERMEDİK

Cumhurbaşkanı seçimlerinde olduğu gibi 'Hataylılar tıpış tıpış gelip oy verirler' düşüncesinin de yanlış olduğunun altını çizen Eryılmaz, "Bu halk CHP'ye koşulsuz destek veriyor. Ama biz halkımıza hiçbir şey veremedik. 50 yıldır iktidara bile gelemedik. Halkımızın talebi ile ben bağımsız aday oldum. 'Madem size bunu yaptılar, biz de CHP'ye oy vermeyeceğiz' diye beni arayanlar çok oldu. İnsanlar sırf yönetimin bu anlamsız tavrından dolayı CHP'ye oy vermeyecek" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU'NA SESLENDİ
Refik Eryılmaz sözlerine şöyle devam etti: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu her grup toplantısında, 'Ben halkın vicdanına sesleniyorum' diyor. Ben de Kılıçdaroğlu'nun vicdanına sesleniyorum. Benim gibi bir vekili listeye koymamakla bunu vicdanınızın neresine oturtabildiniz? Ben görevini yapmayan bir milletvekili olsam, halk bana sahip çıkmazdı. Benim haykırışım, yıllardır süre gelen dayatmacı politikalara dur diyebilmek içindir. Bu yüzden bağımsız adayım.

"SAVAŞ İÇİN ÇALIŞTIK"
Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın listeye etki edip etmediği konusundaki iddialarla ilgili düşüncelerini dile getiren Eryılmaz, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı adayı bize uygun değildi. Ama getirdiler önümüze koydular. Partimizin çıkarları uğruna sessiz kaldık. Yerel seçimlerde AKP'li Lütfü Savaş'ı getirdiler. Hepimiz sahip çıktık gece gündüz çalıştık ve Lütfü Savaş'ın seçimi kazanmasına yardımcı olduk. Ama o beni daha ilk fırsatta çizdi" şeklinde konuştu.

BAŞKAN ŞİMDİ NEREDE?

Seçim günü gençlerle sabahlara kadar sandıkları beklediklerini anlatan Refik Eryılmaz şöyle dedi: Lütfü Savaş aday gösterildiğinde çok büyük tepki vardı. Gezi olayları zamanıydı. 3 gencimizi kaybetmiştik. AK Parti'nin Suriye politikalarına büyük tepki vardı. Buna rağmen biz ona sahip çıktık. Peki, şimdi Lütfü Savaş ne yapıyor? Nerede Lütfü Savaş? Ben göremiyorum. Hani karanlıkta elini tutanın aydınlıkta elini bırakmazdı. Ne oldu? Meclis'te saldırıya uğradım. Beni bir kez dahi aramadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Savaş beni istemedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN