Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit savcı anısına cami yaptırılıyor

Giriş Tarihi: 20.4.2015
Şehit savcı anısına cami yaptırılıyor
Adana Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda, görevi başında şehit edilen Cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın adını taşıyacak caminin yapımına başlandı. Savcının şehit edilmesine duyarsız kalmayan açık cezaevindeki hükümlüler, temeli törenle atılan cami inşaatında çalışmak için seferber oldu. Cami inşaatı konusunda deneyimli olan Ankara'da cezaevi hükümlüsü Ali Çiçek de kendi talebiyle Adana'ya sevk edilerek savcının anısına yaptırılan inşaatta çalışmaya başladı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Başsavcı Ali Yeldan, Mehmet Selim Kiraz'ın adını, yeni yapılacak camiye vererek yaşatmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Hükümlüler ile hayırsever vatandaşın örnek bir dayanışma gösterdiğini belirten Başsavcı Yeldan, "Hem buradaki ihtiyaçları karşılamak hem de şehidimizin anısını yaşatmak amacıyla çıktığımız bu yolda herkes bize yardımcı oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"RUHUNU ŞAD EDECEK"
Vali Mustafa Büyük de emeği geçenlere teşekkür ederek, "Güzel bir proje hazırlanmış. Burada hükümlü olan arkadaşlarımız da bu tür güzel hizmeti ortaya çıkarmak noktasında yarışıyorlar. Hiçbir karşılık beklemeden camiye verdikleri emek nedeniyle kendilerini gönülden kutluyorum. Yapılan camiye şehit savcımızın adının verilmesi ruhunu şad edecektir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit savcı anısına cami yaptırılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN