Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altın kızlar çok mutlu

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Altın kızlar çok mutlu

Adana'da 'Altın Kızlar' lakabıyla tanınan Melahat Kervan ve Ayten Okuyucu kardeşler, 'yılın en hayırsever yaşlısı' ödülüne layık görüldü

"Altın Kızlar" lakabıyla tanınan ve 'yılın en hayırsever yaşlısı' ödülüne layık görülen 85 yaşındaki Melahat Kervan ve 80 yaşındaki kardeşi Ayten Okuyucu, huzurevinde ikinci baharlarını yaşıyor. Yazı Bodrum'daki yazlıklarında, kışı da Adana Huzuruevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde geçiren iki kardeş, yaptıkları yardımlarla takdir topluyor. Huzurevine tatil sitesi görünümlü, bahçesi ve balkonu bulunan 42 metrekarelik ev yaptıran kardeşler, iyilikte adeta birbirleriyle yarışıyor.

13 YILDIR BURADA

Kervan, eşi öldükten sonra kendini yalnız hissettiğini, bu nedenle huzurevine yerleştiğini söyledi. 13 yıldır burada kaldığını, çok mutlu olduğunu belirten Kervan, "İyi ki de gelmişim, burada olmaktan çok mutluyum. Kardeşimle aynı evde kalıyoruz. İstediğimiz her şeyi yapabiliyoruz" diye konuştu. Huzurevine Küçük Ev Projesi kapsamındaki evlerden yaptırdığı için 'yılın en hayırsever yaşlısı' ödülüne layık görüldüğünü belirten Melahat Kervan, "Benden sonra burada kalacaklar için de güzel şeyler yapmak istedim" diye konuştu.

YAZIN BODRUM'DA

Ayten Okuyucu da ablasını yalnız bırakmamak için huzurevine geldiğini anlattı. Kimsesizlikten değil, mutlu olduğu için burada kaldığını belirten Okuyucu, "Kardeşimi yalnız bırakmamak için buraya geldim. İstanbul'da oturuyordum. Dört oğlum var. Çocuklarım çok iyi, hiçbir şikayetim yok. Yazın kardeşimi de alıp Bodrum'daki yazlığımıza gidiyoruz. Kışın da burada kalıyoruz. Her şey çok güzel. Burada kalmaktan ve kardeşimin yanında olmaktan çok mutluyum" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın kızlar çok mutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN