Önceliğimiz her zaman eğitimdir

Okulları ziyaret eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Eğitim her zaman birinci önceliğimiz oldu" dedi

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Önceliğimiz her zaman eğitimdir
Misis Veysel Karani Ortaokulu ve Yakapınar İlkokulunu ziyaret eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ı öğrenciler güllerle karşıladı. Öğrenci ve öğretmenlerin sorunlarını dinleyen ve eğitimin her zaman birinci öncelikleri olduğunu belirten Başkan Çelikcan, "Her şeyin başı eğitimdir. Eğitim bireyi geliştirdiği oranda ülkenin kültürel, sosyal ve ekonomik kalkınmasını da gerçekleştirdiği için güçlü bir araçtır. Bizim için de eğitim her zaman birinci önceliktir" dedi.

KÜLTÜR EVLERİ ÜCRETSİZ

Yüreğir'de hizmete açılan 11 Kültür Evinde her yıl binlerce öğrenciye eğitim verdiklerini belirten Başkan Çelikcan "Özellikle maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yönelik düzenlenen ders takviye kursları ile birçok öğrencimiz çok güzel okullara yerleşti. Önümüzdeki yıl dershanelerin kapatılmasıyla kültür evlerimizin önemi bir kat daha artmış bulunmaktadır. Bütün öğrencilerimiz kültür evlerimizde verilen bütün kurslardan ücretsiz olarak faydalanmaktadır. Bunun yanı sıra yaz aylarında hobi ve meslek kursları düzenliyoruz" diye konuştu.

DESTEK İÇİN TALİMAT VERDİ

Yüreğir Belediyesi olarak ilçede bulunan bütün okullara imkânlar ölçüsünde her zaman destek olduklarını ve bundan sonra da olmaya devam edeceklerini belirten Başkan Çelikcan "Bütün okullarımız bizim için önemlidir. Çünkü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız bu okullardan yetişmektedir. Bu yüzden okullarımızın ve eğitimin her zaman destekçisi olmaya gayret edeceğiz" dedi. Öğrenci ve öğretmenlerin istekleri dinleyen Başkan Çelikcan, yanında bulunan Başkan yardımcıları ve daire müdürlerine talimat vererek sorunlarına yardımcı olmalarını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önceliğimiz her zaman eğitimdir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN