Adana inşaat sektörü yeni ufuklar arıyor

Giriş Tarihi: 23.4.2015
Adana inşaat sektörü yeni ufuklar arıyor
Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu'nun, Meclis üyelerinin faaliyet gösterdikleri sektörlere göre gruplandırılarak yurt dışı fuarlara katılımlarının sağlanmasına yönelik kararının son durağı Rusya Federasyonu oldu. Katılımcı ve ziyaretçilerine, son 20 yıldır inşaat ve dekorasyon pazarındaki son ürün ve teknolojileri sunarken, 24 ülkeden 900'den fazla uluslararası firma ile bağlantı kurma fırsatını sağlayan MOSBUILD Moskova Yapı ve İnşaat Malzemeleri Fuarı'na katılan ATO üyeleri yeni iş fırsatları peşinde koştu.

İŞ GÖRÜŞMELERİ
MOSBUILD Fuarı'na katılan Adana firmaları, dünyanın dört bir yanından katılım sağlayan yüzlerce firmanın stantlarını ziyaret ederek iş görüşmeleri gerçekleştirme fırsatı buldu. ATO Başkanı Atila Menevşe, 200'ün üzerinde sektöre yön vermesi bakımından ülke ekonomisinin lokomotifi sayılan inşaat sektöründeki sıkıntıların sona erdirilebilmesi için çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtirken, "İnşaat sektörünün durumu sağlıklı işleyen ekonominin temel göstergesidir. Bu sektörün önünün açılması ile Türk ekonomisi her zaman daha ileri noktalara ulaşabilecektir" diye konuştu.

PAYI YÜZDE 6
Türkiye'nin günden güne büyüyen bir ülke konumunda bulunmasından dolayı gelişimin ana eksenini inşaat sektörünün oluşturduğunu belirten Menevşe, "İnşaat sektörünün gayri safi milli hasıla içerisindeki direkt payı yüzde 6, endirekt payı ise yüzde 33' dür. Üyelerimizin MOSBUILD Fuarı'na katılımlarını teşvik ederek onların dünyanın önde gelen firmalarıyla buluşabilmelerine zemin oluşturabilmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Fuar süresince Adana Ticaret Odası Heyeti'nde yer alan üyelerimizin başarılı iş görüşmeleri yapmış olduğunu memnuniyetle öğrendim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana inşaat sektörü yeni ufuklar arıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN