Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koltuklar çocukların

23 Nisan kutlamaları kapsamında valiler, belediye başkanları ve emniyet müdürlerinin koltuklarına oturan çocuklar renkli görüntüler oluşturdu

Giriş Tarihi: 24.4.2015
Koltuklar çocukların
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, valiler, belediye başkanları ve emniyet müdürlerinin makam koltuklarına çocuklar oturdu. Minikler heyecanla yüklendikleri sembolik görevlerinde genellikle okullarının bakımının yapılmasını, yeşil alanların artırılmasını, sokaklardaki güvenlik ve trafik sorunlarının çözülmesini isteyerek talimat verdi.

OKULLARA SPOR MALZEMESİ İSTEDİ
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Osman Gazi Ortaokulu öğrencisi Kübra Talayhan, okulunun spor malzemesi eksiğinin giderilmesi talimatı verdi. Başkan Sözlü, makama oturan Kübra Talayhan'ı tebrik etti. Sözlü, "Sizler büyüyeceksiniz ve kuşağınız Adana'yı, Türkiye'yi yönetecek" dedi. Başkanlık koltuğuna oturan Kübra Talayhan, Genel Sekreter Şaban Acar'ı aradı ve okullarının spor malzemesi eksiği bulunduğunu belirterek, bu konuda destek olunması talimatını verdi.

'YEŞİL ALAN' TALİMATI
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, koltuğunu İskenderun Gazi Ortaokulu 5/A sınıfı öğrencisi Elif Ay'a teslim etti. Kentle ilgili hazırladığı istek ve önerileri okuyan Elif Ay, şehirde daha çok yeşil alan olması için gerekli çalışmalarının yapılmasını, Feyezan Kanalının düzenlenmesini ve özellikle sokak hayvanlarının koruma altına alınmasını istedi. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise Elif Ay ve öğretmenleriyle bir süre sohbet ederek hediyeler verdi.

BAŞKANIN İŞİ ZOR
Gaziantep'te Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu koltuğunu Ahmet Çelebi İlkokulu öğrencisi Sümeyye Doğan ve Çağdaş Bilgi Okulu Öğrencisi Dilber Okçu'ya bıraktı. Minik başkanlar yapmak istedikleri projeleri anlattı. Sümeyye Doğan telsizle, okulunun bahçesinin temizlenmesi ve asfalt yapılması için talimat ver di. Koltuğa oturunca çok heyecanlandığını söyleyen Sümeyye Doğan, "Başkanımızın yaptığı iş gerçekten zor. Allah başkanımıza yardım etsin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koltuklar çocukların
* Birden fazla kişiye g��ndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN