Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşadamlarından madalya jesti

Giriş Tarihi: 25.4.2015
İşadamlarından madalya jesti

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı'na destek için açık artırmaya çıkan İstiklal Madalyası işlemesini 50 bin liraya Hanifi Öksüz aldı. Kadir Kurtul da aynısı için talepte bulundu

Ankara'da bulunan Kahramanmaraş Eğitim Vakfı'nın geleneksel olarak her yıl nisan ayında organize ettiği 'Kurtuluş ve Madalya' gecesi coşkulu geçti. Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile seçkin bir topluluğun katıldığı gecede, sim sırma işlemeli İstiklal Madalyası'nı açık artırmada işadamı Hanifi Öksüz 50 bin liraya aldı. A. Kadir Kurtul ise vakfa destek olmak için, madalyanın aynısından yapılmasını istedi.

TARİH YAZDILAR

Vakıf Başkanı Mahmut Bayazıt, İstiklal Madalyası ve 'Kahraman' unvanının verilmesinin önemine değindi. Bayazıt, Maraşlıların verdiği kurtuluş mücadelesinin, Milli Mücadele'nin motivasyonu olduğunu belirterek, "Kahramanmaraş yalnız kendini kurtaran bir şehir olmayıp, tarih yazan ve tarih yazdıran bir ildir" dedi. Mahmut Bayazıt daha sonra vakfın çalışmalarını anlattı.

ÖĞRETMENLER HAZIRLADI
Kahramanmaraş Sevim Şirikçi Kız Meslek Lisesi eğitmenlerinin el emeğiyle yaptığı 100 x 70 cm ebadındaki siyah kadife kumaş üzerine sim sırmadan işlenmiş kırmızı şeritli İstiklal Madalyası açık artırmaya çıktı. 50 bin lira teklif veren KİPAŞ Holding Başkanı Hanifi Öksüz kazandı. İSKUR Başkanı A. Kadir Kurtul vakfa destek olmak amacıyla, madalyanın aynısından bir tane de kendisine hazırlanması için 50 bin liralık bağış yaptı. Kurtul'un bu jesti alkışlarla karşılandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşadamlarından madalya jesti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN