Artıksüer ve İlbuğa şantajla yargılanacak

Adana Cumhuriyet Savcılığı, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'den şantajla para sızdırmak istedikleri öne sürülen Ramazan Artıksüer ve Ferdi İlbuğa için 3 yıl hapis talep etti

Giriş Tarihi: 27.4.2015
Artıksüer ve İlbuğa şantajla yargılanacak
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e "Başkan Yardımcısı Mustafa Selek'in ayağına sıktırdığı" iddiasıyla kurulan kumpas, "Azmettiren ve şantaj yapan Ramazan Artıksüer'dir" biçimindeki tanık ifadeleri üzerine çöktü. Cumhuriyet Savcılığı, "Şantaj yaparak Soner Çetin'den para sızdırmaya çalıştıkları" iddiasıyla Ramazan Artıksüer ve "tetikçi" olduğunu itiraf eden Ferdi İlbuğa hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

YALAN İFADE TEKLİFİ
İddianamede,"Belediye Başkanı Soner Çetin'i kasteden şüpheli Ferdi İlbuğa'nın, tanık Yusuf Iraz'a 'Başkan para verirse ben ifademi değiştiririm, yoksa olayı kendi üstüne yıkarım' dediği, tanık Resul Yalnızcagil'in, "Ramazan Artıksüer, sanık Ferdi İlbuğa ile birlikte kardeşimin kahvehanesine geldi. Ramazan Artıksüer yeğenim Fatih'e saldırı olayında aracı kullanması için 2 bin lira verdi. Ferdi'nin Mustafa Selek'i bürosunda ayağından vuracağını, bu işi belediye başkanının yaptırdığını söyleyerek 500 bin lira alacaklarını ve bu parayı paylaşacaklarını söyledi" şeklinde ifade verdiği belirtildi.

500 BİN LİRA İSTEDİLER

Aracılık yapması istenen Yusuf Iraz mahkemede, Ramazan Artıksüer'in kendisini çağırdığını belirterek "Araçta Ferdi ve tanımadığım biri daha vardı. Ramazan ve Ferdi bana, Soner'in kendilerine 500 bin lira vermesini, aksi halde polise gideceklerini söylediler. Ben de Başkan Soner Çetin'e anlattım, o da 'ellerinden geleni arkalarına koymasınlar' dedi" diye konuştu. Davanın ilk duruşmasında tanık olarak dinlenen Eda D. de Ferdi İlbuğa'nın, eylemi Ramazan Artıksüer'in yönlendirmesi sonucu yaptığına inandığını söyledi.

İKİ DAVA BİRLEŞTİRİLDİ
Adana 19'uncu Asliye Ceza Mahkemesi, 25'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde ilk duruşması yapılan 2015 / 96 esas sayılı dava ile kendisinin göreceği davanın konusu ve tarafları aynı olduğu için birleştirilmesine karar verdi. Birleştirilen davaya Adana 25'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 23 Haziran günü devam edilecek. Saldırıyı gerçekleştirdiği kamera kayıtlarında net biçimde görülen, ayrıca "Tetikçiyim" ve "Biz bir çeteyiz" biçimindeki itirafları ile suçunu ikrar eden Ferdi İlbuğa ve olayın azmettiricisi olduğu iddia edilen Ramazan Artıksüer yargılanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artıksüer ve İlbuğa şantajla yargılanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN