Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İyilik Mutfağı'nda yaş pastalar yarıştı

Kahramanmaraş'ta "İyilik Mutfağı" yarışmasında kadınlar, ihtiyaç sahibi öğrencilere destek için pastada yapmadaki hünerlerini sergiledi

Giriş Tarihi: 27.4.2015
İyilik Mutfağı'nda yaş pastalar yarıştı
Şura Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Elbistan Temsilciliği, geliri ihtiyaç sahibi öğrencilere aktarılmak üzere "İyilik Mutfağı" isimli pasta yarışması düzenledi. Dernek üyesi kadınlar, evlerinde farklı temalarla yaptıkları pastaları çocuklarına vererek yarışmanın yapılacağı yere ulaştırdı. 10 pasta sahibinin katıldığı yarışmanın sonucunda, Betül Köşker birinci, aynı puanı alan Asiye Altıntop ve Huri Pekdemir ikinci, Meryem Pak ise üçüncü oldu. Kadın ve çocukların ilgi gösterdiği yarışmada satışı yapılan pastaların geliri, ihtiyaç sahibi öğrencilerin ailelerine aktarıldı.

İNSAN OLMANIN ÖZELLİĞİ
Dernek Başkanı Fazilet Sevinç, dernek olarak duyarlılık yaratmak adına bir pasta yarışması ve pasta kermesi düzenlediklerini söyledi. İnsan olmanın en belirgin özelliğinin verebilmek olduğunu belirten Sevinç, "Dernek olarak toplumun sancılarına bir nebze olsun ilaç olabilmek adına bu tarz etkinlikler düzenliyoruz. İnsanlık uğruna iyilik yapmaya kendimizi adadık. Bu etkinlik sonucunda gelirini öğrencilerimiz ve onların ailelere yardım olarak dağıtacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İyilik Mutfağı'nda yaş pastalar yarıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN