Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şimşek: Gaziantep Türkiye'nin gururu

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep'in Türkiye'nin de önünde bir gelişme sergilediğine dikkat çekerek, "Bu kentin dinamizmine inanıyoruz, bir çok konuda örnek oluyor" dedi

Şimşek: Gaziantep Türkiye'nin gururu
Bir dönem aradan sonra yeniden siyasete adımı attığı Gaziantep'ten AK Parti milletvekili adayı olan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kentin dinamizminin Türkiye'ye örnek olduğunu söyledi. Şimşek, "4 yıl aradan sonra tekrar bu kentten aday olmak büyük bir mutluluk kaynağı. Heyecanlıyım, onurluyum, gururluyum. Her biri birbirinden değerli aday arkadaşlarımla seçim çalışmalarını başlattık. Hemşerilerimizle kucaklaşıyor, 7 Haziran'da Türkiye'de oy rekoru kıracağımıza inanıyorum" dedi.

SORUNLAR ÇÖZÜMLENECEK
Çeşitli ziyaret ve açılışlar yapmak üzere geldiğini Gaziantep'te Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir süre gazetecilerle sohbet etti, ülke ve kent gündemine ilişkin soruları cevapladı. Bu seçim döneminde de hamaset edebiyatı yapmayacaklarının altını çizen Bakan Şimşek, "Gaziantep için buradayız. Öğretmen açığından ulaşıma, sağlığa, bölgesel kalkınmaya varıncaya kadar tüm sorunların üstesinden gelmek için çalışacağız. Vatandaşlara soruyor taleplerini dinliyoruz" diye konuştu.

TÜRKİYE ÖRNEK ALIYOR

Gaziantep'in dinamizmine her zaman inandığını söyleyen Bakan Şimşek şöyle konuştu: Gaziantep gerçekten Türkiye ölçeğinde değil geniş bir coğrafyada muazzam bir başarı hikayesi. Bu hikayenin arkasında ortak çalışma kültürü var. STK'larımız, şehrin kanaat önderleri, siyasileri birlikte çalışırlarsa o zaman bu şehrin başaramayacağı hiçbir şey kalmaz. Hangi rakama bakarsanız bakın Gaziantep lider. Dış ticarette lider, ihracatta lider. Gaziantep bu haliyle Türkiye'nin örnek aldığı bir kent.Çünkü insanları çok çalışkan.

YERELİN YENİLİKÇİLİĞİ

Kentin yaşam kalitesinin artması için çok güzel projeler olduğunu söyleyen Bakan Şimşek, "Fatma Şahin başkanımızla, ilçe belediye başkanlarımızla birlikte bunları hayata geçireceğiz. Ankara'nın gücüyle yerelin yenilikçiliği ve deneyimini birleştireceğiz. Değerli başkanımızın gerçekleştirdiği uydu kent projesi bunlardan biri. Daha birçok projeler var. Biz hiçbir zaman 'tüm sorunları çözdük' diye iddiamız olmadı. Tam aksine kendimizi sürekli yenilememiz, reform yapmamız gerektiğini biliyoruz" şeklinde konuştu.

KURDELEYİ KESTİLER
Bakan Mehmet Şimşek, Gaziantep'te Kalyoncu Kavşağı'nda son derece modern bir binada Uzm. Dr. Dt. Melek Ramoğlu ile Uzm. Dr. Dt. Serhat Ramoğlu tarafından hizmete açılan "Özel Klinik 27 Ağız ve Diş Polikliniği"nin açılış törenine katıldı. AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıllıoğlu, Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Mustafa Yalçın, İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren, Çukurova Üniversitesi Rektörü Mustafa Kibar, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, TUSAF Başkanı Erhan Özmen, ÇÜ Teknokent Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın, Adana Vali Yardımcısı Ali Bezirgan, SABAH Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu, Haber Müdürü Temel Eren, Reklam Koordinatörü Serdar İçerler, Gaziantep Temsilcisi Mehmet Boncuk Kahramanmaraş Temsilcisi Sırrıberk Aslan ve seçkin bir davetli topluluğunun hazır bulunduğu törende "hayırlı olsun" dileğiyle kurdeleyi kesen Bakan Mehmet Şimşek, karı-koca hekimler Melek ve Serhat Ramoğlu'nu kutladı, başarılar diledi. Gönderilen çelenklerle adeta çiçek bahçesine dönen Özel Klinik 27 Ağız ve Diş Polikliniği, "Sağlıklı gülüşler, mutlu hayatlar" sloganıyla kapısını hastalarına açtı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şimşek: Gaziantep Türkiye'nin gururu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN