Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnadına işgal

Giriş Tarihi: 1.5.2015
İnadına işgal

CHP'li Seyhan Belediyesi özel araçlara yasak olan Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nin önünü partisinin seçim araçlarına açarak tarafsızlık ilkesini ihlal etmeyi sürdürüyor

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 7 Haziran genel seçimleri öncesinde belediyelerin tarafsızlık ilkesini ihmal etmeye devam ediyor. Özel araçların girişine yasak olan Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nin önündeki alanı CHP'nin seçim araçlarına açtığı için SABAH Güney'de manşetten verilen "Seyhan Belediyesi CHP'nin otoparkı oldu" başlıklı habere inat çok sayıda seçim aracını merkezin önüne park etmesine izin verdi.

SİYASİ KİMLİĞİNE YENİLDİ

Birçok kültürel etkinliğin yanı sıra özellikle okulların yılsonu etkinliklerinin yapıldığı kültür merkezinin önünü siyasi propaganda merkezi haline getirilmesine rakip partiler değil, CHP'liler de tepki gösterdi. Bu uygulama ile Başkan Zeydan Karalar'ın siyasi kimliğine yenildiği görüşünü taşıyan CHP'liler, "Partimizin seçim araçlarına park için başka yer bulunmalıydı" dedi.

CHP'Lİ ADAYIN ETKİSİ
Yüksek Seçim Kurulu'ndan yapılan açıklamalarda, devlet, katma bütçeli idarelerin, belediyelerin seçim döneminde tarafsız olmaları sürekli vurgulanırken, Seyhan Belediyesi'nin bu olumsuz tavrına CHP Adana Milletvekili Adayı Aydın Uslupehlivan'ın etkili olduğu da ileri sürüldü. Milletvekili adaylığından önce Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi olan Uslupehlivan'ın seçim araçlarını hemen yanında otopark olmasına rağmen kültür merkezi önüne yönlendirdiği iddia ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnadına işgal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN