Şehitkamil'den 'Vefa'lı hizmet

Giriş Tarihi: 1.5.2015
Şehitkamil'den 'Vefa'lı hizmet

Gaziantep'te Şehitkamil Belediyesi'nin kimsesiz yaşlılar ve engellilere yönelik verdiği evde bakım, temizlik ve sağlık hizmetini kapsayan projesi çok sevildi

Gaziantep'te Şehitkamil Belediyesi, bakıma muhtaç ve kimsesiz yaşlılara verdiği temizlik, bakım ve sosyal hizmetle sosyal belediyecilik örneği sergiliyor. Belediyenin 'vefa' ekipleri düzenli olarak belirlenen aile ve bireylere ev ve beden temizliği, kuaförlük hizmeti, hastane ve sağlık hizmetinin de yer aldığı destek hizmeti veriyor. Vefa hizmeti engellilerde yaş sınırı olmadan uygulanıyor.

"ASIL HİZMET BU"
Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, son 1,5 yılda 314 aileye 'Vefa' hizmeti götürdüklerini söyleyerek, "Milletin parasıyla millete bakıyoruz. Kendi cebimizden bir şey eklemiyoruz. Rutin belediyeciliği yapıyoruz ama bu hizmete daha çok önem veriyoruz. Bu insanların çoğu kimi kimsesi olmayan, ilgi gösterilmezse çok kötü şartlarda yaşam sürmeye mahkum kişilerden oluşuyor" dedi.

HASTALIKTA SAĞLIKTA
Vefa hizmeti ekiplerinin düzenli uğradığı Fevzi ve Hatice Kalyenci çiftini evinde ziyaret eden Başkan Fadıloğlu, "Ekiplerimiz bu çiftimizi düzenli olarak ziyaret edip tüm eksikliklerini gideriyor. Fevzi amcamız daha önce bir beyin rahatsızlığı geçirmiş. Konuşmasında ve duymasında problem var. Hatice teyzemiz ona bakıyor. Onların birlikte sürdürdüğü yaşama biz katkı koyuyoruz" diye konuştu.

SAHA ÇALIŞMASI
Vefa Hizmeti ekiplerinin gittikleri evlerde kişisel bakım yaptığını, evleri temizlediğini söyleyen Başkan Fadıllıoğlu, "Özellikle yaşlı ve bakıma muhtaç aileler bu hizmetimizi çok seviyor. Bizlere her gittiğimizde dua ediyor. Bu da bizi mutlu ediyor" dedi. Fadıllıoğlu, Şehitkamil'de huzurlu, çağdaş, modern bir kent yaşamı kurmak için gayret gösterdiklerini de söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkamil'den 'Vefa'lı hizmet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN