Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'te altyapı çalışmaları düzen içinde gerçekleşecek

Gaziantep'te artık asfalt, kazı gibi alt yapı çalışmaları artık tek merkezden düzenlenecek

Giriş Tarihi: 3.5.2015
Gaziantep'te altyapı çalışmaları düzen içinde gerçekleşecek
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kentte bulunan altyapı kuruluşları ile işbirliği yaparak, yeni bir oluşum olan Altyapı Kuruluşları Koordinasyon Merkezi (AYKOME) kurdu. Anlaşma gereği aralarında GASKİ, TEDAŞ, GAZDAŞ, TELEKOM, TÜRKSAT gibi kurumların bulunduğu 17 kuruluş artık altyapı çalışmalarını koordinasyon içinde yapacak.

RUHSAT GEREKLİ

Koordinasyonun sağlanması için GASKİ dahil ruhsatsız çalışma yapılmaması öngörülüyor. Bu doğrultuda Büyükşehir Belediyesi'nin oluşturduğu geçici mail grubu ile tüm altyapı kuruluşlarının günlük programlarına erişiliyor ve takip ediliyor. Bundan sonraki arıza çalışmalarında verilere aktarılması sağlandı ve kontrolü için AYKOME Şube Müdürlüğü Ekipleri güçlendirildi.

ORTAK PROGRAM

28 daimi üyesi bulunan AYKOME, belediye bünyesinde altyapı kuruluşları tarafından hazırlanan senelik ortak program sayesinde yeni açılan ve düzenleme yapılan yollarda kazı işleri tek seferde yapılacak. Arıza çalışmaları dışında kaplama yapılan yollarda tekrar kazı çalışması yapılmaması sağlanacak. Uygulama ile asfalt dökümü ve üst yapı onarımı gibi konulardaki belirsizlik ortadan kalkmış olacak. Yine sokak ve kavşak çalışmalarında anlık ortak program yapılması sağlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te altyapı çalışmaları düzen içinde gerçekleşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN