Para gelmeyince sinirler geriliyor

Rüşvet ilişkileri tapelerle gün yüzüne çıkan Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin eski çalışanları, kendilerine yapılan ödemeler gecikince öfkelenerek ihale sahiplerine fırça çekip paralarını istedi

Giriş Tarihi: 3.5.2015
Para gelmeyince sinirler geriliyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi'ndeki yolsuzluk ve rüşvet çemberinde parasını alamayan belediye yöneticileri, ihale kazanan isimlerden, hakedişi vermeden önce pay istiyor. İhalelerin gizli bilgilerini Avgören ve Akray ailelerine veren örgüt üyeleri, sürekli olarak ihaleleri bu ikilinin kazanmasını sağlıyor. Macit Özcan liderliğindeki örgütün, ihaleleri kazanmasını sağladığı Erol Avgören ve Cengiz Akray'dan düzenli olarak para aldığı tapelerle ortaya konuluyor. Rüşvet çarkında para alan isimlerden biri de eski Hesap İşleri Dire Başkanı Tayfun Özdemir.

"KİTABINDAN BAŞLAYACAĞIM!"
Büyükşehir Belediyesi'ndeki yolsuzluk operasyonunda hakkında yakalama kararı bulunan eski Hesap İşleri Dire Başkanı Tayfun Özdemir'in, yapılan gizli anlaşma gereği 2011 yılında aldıkları ihalenin hakedişlerinin ödenmesi sırasında düzenli olarak Avgören ve Akray'lardan haksız para aldığı tespit ediliyor. Hatta Erol Avgören'in oğlu Tolga Avgören'i arayan Özdemir, bir konuşmalarında paranın gelmemesine sinirlenerek, "Senin kitabından başlayacağım. Her şeyi, her şeyi hallediyorsun" diye çıkışıyor.

6 Nisan 2012 günü Tayfun Özdemir Tolga Avgören'in yaptığı görüşme (1438 nolu tape): Tayfun Özdemir: Ne var ne yok, baban nerede? Tolga Avgören: Valla Kıbrıs'a geçti ya Tayfun abi, o tarafta abi, siz ne yaptınız iyisiniz? Tayfun Özdemir: Var mı bir durum? Tolga Avgören: Ee yok Tayfun abi bugün ya. Tayfun Özdemir: Senin kitabından başlayacağım. Her şeyi, her şeyi hallediyorsun (Kendisine ödenmesi gereken paranın gelmemesine kızıyor). Tolga Avgören: Bi beş dakikaya arıyorum Tayfun abi. Tayfun Özdemir: Telefonum bu kaydet. Kısa bir süre sonra yapılan ikinci görüşme (1439 nolu tape): Tolga Avgören: Valla pazartesi diyor ya. Tayfun Özdemir: Tamam görüşürüz, kendinize iyi bakın. 21 Mayıs 2012 günü Tansu Akarsu ile Tayfun Özdemir arasında geçen görüşme: (1440 nolu tape): Tansu Akarsu: Bülent geldi gitti yanıma. (Erol Avgören'in adamı Bülent Pak'ın muhtemelen para getirdiğini haber veriyor). Tayfun Özdemir: Yarın öbürünü de ara. Tansu Akarsu: Tamam buradakini mi? Tayfun Özdemir: Yok Adana. (Para verilmesi konusunda Cengiz Akray'ı da aramasını istiyor).
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Para gelmeyince sinirler geriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN