Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kirli ilişkiler gündemi sarstı

Giriş Tarihi: 6.5.2015
Kirli ilişkiler gündemi sarstı

Mersin Büyükşehir Belediyesi'ndeki yolsuzluk operasyonuna ışık tutan SABAH, gözler önüne serdiği rüşvet çarkıyla gündemi sarstı

Mersin'de geçtiğimiz aylarda düzenlenen yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından olayın perde arkasını aydınlatan SABAH, örgüt üyeleri arasındaki kirli ilişkileri bir hafta boyunca manşetine taşıyarak gündemi belirledi. Bölgede büyük yankı uyandıran yazı dizisi, 2011-2014 yılları arasında Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan ihalelerde dönen dolapları ve rüşvet ilişkilerini gözler önüne serdi.

EKSİKLERİ GÖR(E)MEDİ

Belediyede dönen dolaplar sadece yolsuzluk ve rüşvetle sınırlı kalmadı. İhalelerin ardından kamuya yapılması gereken hizmeti denetleyen Sayıştay görevlisi, eksikleri görmemesi için çeşitli yollarla ödüllendirildi. Mersin'e geldiğinde kendisi için hazırlanan evde kadınlarla gönül eğlendiren Sayıştay görevlisi, hem belediye yönetiminin hem de eksiksiz hizmet üretmesi gereken firmaların başının ağrımasını engelledi.

ADALET YERİNİ BULSUN

CHP'li eski başkan Macit Özcan'ın, bir numarası olduğu örgütün üst düzey yöneticileri arasında geçen görüşmelerde, kamuya harcanması gereken paraların rüşvet çarkının dişlileri arasında nasıl eridiği, sorumluluk sahibi yöneticilerin rüşvet almadan hak edişlere imza atmadığı ortaya çıktı. En alttan en üst tabakaya kadar herkesin kesesini doldurmaya baktığı düzen, belediye yönetiminin değişmesiyle sona erse de kamuoyunda yankıları devam ediyor.

YURT DIŞINA KAÇTILAR

Operasyonun ardından gözaltına alınan şüpheliler hakkında yargı süreci başlatılırken, yurt dışına kaçtığı belirlenen ve haklarında tutuklama kararı çıkarılan eski başkan Macit Özcan, örgütün sacayakları Erol Avgören, Cengiz Akray ve eski Hesap İşleri Daire Başkanı Tayfun Özdemir'in yakalanması için uluslararası ölçekte çalışmalar sürüyor. Başta Mersinliler olmak üzere Türk kamuoyu, adaletin yerini bulmasını istiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kirli ilişkiler gündemi sarstı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN