Hacker kiralayıp listeleri indirdiler

Kiraladıkları bir hacker yardımıyla seçmen listelerini indirip adreslere ulaşarak vatandaşı dolandırdığı iddia edilen 5 kişi tutuklandı

Giriş Tarihi: 9.5.2015
Hacker kiralayıp listeleri indirdiler
Adana polisi, kendilerine polis ve savcı süsü vererek vatandaşları dolandıran 5 kişilik bir çeteyi çökertti. Para verdikleri bir hacker yardımıyla internetten seçmen listelerini indirip buradaki vatandaşların adresine ulaşan dolandırıcıların ağına 56 yaşındaki Ayfer Yağ düştü. Talihsiz kadın dolandırıcıların, "Kuyumcu soygunu oldu. Çalınan altınların sizde olduğu öğrenildi. Siz düzgün bir ailesiniz, böyle bir soyguna karışmanız mümkün değil. Gizli bir operasyon yürütüyoruz. Altınlarınızı alıp kuyumcuya gösterelim" sözlerine inandı.

POLİSE DURUMU ANLATTI

Evdeki 1,5 kilo civarındaki altını bir poşete koyan Ayfer Yağ söylenen parka gidip, kendisini bekleyen şahsa teslim etti. Daha sonra bankadaki 24 bin lirasını da çeken Ayfer Yağ, parayı verilen adresteki ağacın altına koydu ve beklemeye başladı. Ancak ne gelen oldu ne de arayan. Dolandırıldığını anlayan Ayfer Yağ, polisi arayıp durumu anlattı. Polis bölgedeki güvenlik kameralarını inceledi ve kadının verdiği eşgalden dolandırıcının robotresmini çizdi. Yapılan çalışma sonucunda daha önce bu tür olaylara karışan dolandırıcının Burak D. (26) olduğu belirlendi. Dolandırıcı İncirlik Mahallesi'nde yakalandı.

SEÇMEN KAYITLARI
Burak D.'nin verdiği ifadeler üzerine olaya karıştığı iddia edilen İsa E. (32), İsmail T. (21), İsmail M. (19) ve İsmail D. (27) Menekşe Mahallesi'nde gözaltına alındı. Polis zanlıların evinde yapılan aramada 10 SIM kart, 12 cep telefonu, polis telsizi, 2 bilgisayar ele geçirdi. Ayrıca zanlıların 2 bilgisayarında yapılan aramada Türkiye'deki tüm seçmenlerin isim ve telefon listeleri ortaya çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hacker kiralayıp listeleri indirdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN