Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konservatuvar kursiyer bekliyor

Giriş Tarihi: 10.5.2015
Konservatuvar kursiyer bekliyor
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Devlet Konservatuvarı, piyano, üfleme ve vurmalı çalgılar, yaylı çalgılar, bale ve opera bölümlerine kursiyer kayıtlarına başladı. Yediden yetmişe her yaştan vatandaşa eğitim vermek üzere programa alan bölüm, tüm enstrüman, bale ve opera bölümlerine belirli yaş aralıklarında ve belirlenen şartlarda 'yarı zamanlı' ve 'tam zamanlı' eğitim vermek üzere öğrenci kabul ediyor.

FARKLI SEÇENEKLER VAR

Kayıt yaptırdıktan sonra, konservatuvar öğretim görevlileri tarafından yürütülen sınava hazırlık kapsamında bir kursa tabi tutulan öğrenciler, sınavı geçmeleri halinde istek, beceri ve yeteneklerine göre eğitim görmek üzere çeşitli bölümlere yönlendiriliyor. Yarı zamanlı ve kursiyer programına devam edecek olan adaylar, kendi aldıkları tam zamanlı eğitimin yanı sıra müzik, dans ve şan eğitimlerini MEÜ Devlet Konservatuvarı'ndan alacak.

HERKES KATILABİLİR

MEÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç. Serdar Yılmaz, "İlkokul, ortaokul ve lise döneminde konservatuvarda verilen 'tam zamanlı' eğitimin dışında, 'yarı zamanlı' eğitim, okuluyla birlikte müzik eğitimi almak isteyen yetenekli gençler için büyük bir fırsat. Aynı zamanda, çocuğuyla birlikte okula gelen veli veya içinde müzik, dans ve şarkı söyleme hevesi olan herkes konservatuvarda 'kursiyer' programıyla eğitim görebilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konservatuvar kursiyer bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN