Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçükcan: Büyük Adana idealimiz var

AK Parti Adana Milletvekili Adayı Talip Küçükcan, "Nasıl büyük Türkiye, güçlü Türkiye idealimiz, hedefimiz var ise büyük Adana idealimiz de var" dedi

Giriş Tarihi: 10.5.2015
Küçükcan: Büyük Adana idealimiz var
Seçim maratonunu en yoğun şekilde yaşayan milletvekili adaylarından AK Parti Adana Adayı Talip Küçükcan, "Nasıl büyük Türkiye, güçlü Türkiye idealimiz, hedefimiz var ise büyük Adana idealimiz de var. 13 yıllık AK Parti iktidarları döneminde büyük yatırımlar alan Adana, bundan sonraki dönemde enerjinin, ulaşımın, tarımın ve sağlığın merkezi olacak" dedi.

YÜKSEK BİR İVME YAKALANACAK

Küçükcan şöyle devam etti: Adana diğer şehirlerden farklı olarak sadece bir alanda değil birçok alanda merkez olabilecek bir potansiyele sahiptir. Öncelikle sanayi için Adana önemli bir dinamik barındırıyor. Gerek coğrafi konumu açısından gerekse çalışkan insanları ve nüfus yapısı itibariyle Adana bir sanayi şehri olacak bütün unsurlarla sahip. 1980'lerde ülke ihracatının yüzde 15'lik dilimini yapan Adana şu anda yüzde 2'lik bir paya sahip. Yeni dönem Adana'nın sanayi anlamında atılım yapacağı, her konuda olduğu gibi bu konuda da yüksek bir ivme yakalayacağı dönem olacaktır.

POTANSİYEL ÇOK YÜKSEK

Açıklamasında, turizm alanında da önemli tespitler yapan Küçükcan, "4 bin yıllık bir tarihe sahip olan Adana, turizmden alması gereken payı yeterince alamamıştır. Halbuki hem kültür turizmi hem inanç turizmi hem de sanatsal anlamda merkez olabilecek birçok öğe bu bölgede fazlasıyla mevcuttur. Geçmiş dönemde Kültür Bakanımız Ömer Çelik'in öncülüğü ile birçok tarihsel yapı restore edilmiş, turizmi canlandırma anlamında birçok çalışma yapılmıştır. Yeni dönemde de Adana'nın turizm konusunda öncü şehir, merkez şehir olması için hızlı ve dev adımlar atılacaktır" dedi.

TARIMIN LOKOMOTİF KENTİ OLACAK
Dünyanın en verimli üç ovasından birisine sahip olan Adana'nın tarımsal üretim anlamında da daha fazla potansiyele sahip olduğunu belirten Talip Küçükcan "Dünyanın en verimli topraklarına sahip olan Çukurova; onlarla ifade edilebilecek farklı kalem ürünün üretilebildiği bir coğrafyadır. Son 10 yılda özellikle AK Parti hükümetlerimizin desteği ile klasik sulama sistemlerinden damla sulama sistemlerine geçilmeye başlanmış, daha verimli üretim teknikleri uygulanmaya başlanmıştır. Yeni dönem, tarımsal faaliyetler anlamında da verimli toprakların hakkını verecek şekilde çalışmalar ve yatırımların hayata geçmeye devam edeceği ve şehrimizin tarımsal üretimde ülkenin lokomotif şehri olması için gayret gösterileceği bir dönem olacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçükcan: Büyük Adana idealimiz var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN