Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lağımın denizle buluştuğu yer: Tece

Mersin'in Tece Mahallesi'nde binaların atık suları denize akıyor. Vatandaş CHP'li Belediye Başkanı Neşet Tarhan için "Vaat veriyor ama hiçbir şey yapmıyor" diyor

Giriş Tarihi: 11.5.2015
Lağımın denizle buluştuğu yer: Tece
Mersin'de Tece Mahallesi sakinleri, CHP'li Neşet Tarhan'ın yönettiği Mezitli Belediyesi'nin mahallelerine özen göstermemesinden şikayetçi. Özellikle sahil bandı ve ara yollarının bir hayli bakımsız olduğu göze çarpıyor. Çevredeki binaların kumsaldan süzülerek denize dökülen lağım suları ise dayanılmaz bir koku yayıyor. Seçim zamanı verilen vaatlerden bıkan mahalleli, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın verdiği sözleri yerine getirmesini ve Tece'ye hizmet etmesini istiyor.

HALK MEMNUN DEĞİL

Yaşadıkları sıkıntıları SABAH Güney'e anlatan Tece Mahallesi sakinlerinden Mehmet Erdoğan (40), çevre binaların atık sularının direk olarak denize karıştığını belirtti. Kumsaldan süzülerek deniz akan atık suların sinek, haşerat ve hastalıklara yol açtığını kaydeden Erdoğan, "Zabıta ekipleri ve yetkililer sürekli geliyor ama icraat yok. Yakın zamanda oy istemeye gelecekler. Böyle giderse oy vermeyeceğiz" dedi.

TURİSTLER KAÇIYOR

Bir başka mahalle sakini 65 yaşındaki İhsan Alaçoğlu da Tece'nin turistik bir yerleşim birimi olduğuna dikkat çekerek, "Buraya yerli ve yabancı turistler geliyor. Yabancı turistler buraların halini görünce adeta kaçıyor. Tozun ve toprağın içinde yaşıyoruz. Rüzgar çıktığında tozdan göz gözü görmüyor. Yaklaşık 1 yıldır yazın tozun, kışın çamurun içinde yaşıyoruz" diye konuştu.

VAATLERİNDE VARDI

Sahil bandının da bir hayli bakımsız olduğunun altını çizen Alaçoğlu, "Sahil bandında bir tane tuvalet yok. Buraya birçok insan geliyor. Oysa Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın seçim beyannamesinde, 'Belirli yerlere seyyar tuvalet koyacağız' vaadi vardı. Sahilde gece yürümek mümkün değil. Işıklandırma olmayınca burası gece karanlığında bağımlıların üssü haline geliyor. Sahil boyunca bir tane çöp kovası yok" diye konuştu. Mehmet Tüysüz de (40) Başkan Tarhan'ın yerel seçimler öncesinde birçok söz verdiğini ancak tutmadığına kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lağımın denizle buluştuğu yer: Tece
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN