Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölümle yaşam burun buruna

Giriş Tarihi: 12.5.2015
Ölümle yaşam burun buruna
Mersin'de bazı caddelerin ortasında kalan yüksek gerilim hattı direkleri, sürücülerin can güvenliğini tehlikeye atıyor. Bazı mahallelerde ise vatandaşlar, evleri ile bu hatlar arasında sadece 1 metre bulunması nedeniyle ölümle burun buruna yaşıyor. Mersinliler, 'Yüksek gerilim hatları ölüm sebebi olmasın' diyerek, hatların şehrin dışına taşınmasını veya yer altına alınmasını istiyor.

ŞEHİR DIŞINA TAŞINSIN
Yüksek gerilim hatlarının yerleşim birimlerinin dışına alınmasını isteyen Akdeniz ilçesi Siteler Mahallesi esnaflarından Kazım Abacı (49), "Yüksek gerilim hatları şehrin dışına, diğer elektrik hatları ise yer altına alınabilir. Sokak ortasındaki elektrik direkleri nedeniyle manevra yapamayıp kaza geçiren sürücüler var" dedi.

ÖLÜMLERE NEDEN OLDU
Hatların evlerin yalnızca 1 metre uzaklığında bulunduğunu anlatan Abacı, "Geçmişte yaşanan bir olayda, bir kişi evinin çatısını hortumla temizlemek isterken akıma kapılarak yaşamını yitirdi. Çatıda iş yapan bir başka kişi ise elindeki demir çubuğun tellere temas etmesi sonucu öldü. Bu direkler mahalle aralarından kaldırılsın. Bunu TEDAŞ mı yoksa devlet yetkililer mi yapar bilemiyorum ama soruna birilerinin el atması lazım" şeklinde konuştu.

YETKİLİLER GÖREVE

Bir başka esnaf Habip Armağan (30) ise Mersin'in birçok noktasında bu gibi manzaralarla karşılaşmanın mümkün olduğunu söyledi. Yüksek gerilim hattı nedeniyle bir arkadaşının vefat ettiğini ifade eden Armağan, küçük yaşta bir çocuğun ise ağır yaralandığını kaydetti. Armağan, direklerin mahalle aralarından ve yol ortasından kaldırılması için yetkilileri göreve çağırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölümle yaşam burun buruna
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN