Çağ Üniversitesi mezunu olmanın önemini anlattı

Giriş Tarihi: 13.5.2015
Çağ Üniversitesi mezunu olmanın önemini anlattı
Çağ Üniversitesi'nde her yıl, iş dünyası ile üniversite öğrencilerini buluşturan Kariyer Günleri bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleşti. Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetin Bedestenci'nin açılış konuşmasından sonra program, "Başarıyı yakalamak", "Kariyerli Çağlılar" ve "Hukukçularla söyleşi" oturumlarıyla devam etti. "Kariyerli Çağlılar" adlı oturumda konuşan Araştırma Görevlisi Onur Başar Özbozkurt, Çağ'lı olmanın iş hayatında da büyük bir avantaj olduğuna dikkat çekti.

"2 YABANCI DİL ÖĞRENDİK"
Kariyerinin yanı sıra Çağ'ın eğitimine dikkat çeken Özbozkurt konuşmasında, "Bugün rekabetin böylesine şiddetli olduğu bir ortamda bizler Çağ Koleji'nde henüz 2000'li yıllarda, ilkokul çağındayken anadili olan dilleri öğreten öğretmenlerimizden ders alma imkanına sahip olduk. Üniversitedeyken ise, 2'nci yabancı dil fırsatı da bizlere verildi. Çağ sayesinde edindiğim yabancı dil bilgilerini iş hayatımda aktif olarak kullandım" dedi.

GENÇLERE TAVSİYELER
Çağ'lı öğrencilere bazı tavsiyelerde de bulunan Onur Özbozkurt, başarılı olmanın meydana getireceği tatmin duygusunun gelecekteki başarılara engel teşkil etmemesi gerektiğini, bu başarıların gelecek başarılar için bir sıçrama noktası haline dönüştürmesi gerektiğini ifade etti. Özbozkurt, rekabetin şiddetinin her alanda hissedildiği günümüzde, geç kalınmadan geleceklerini şekillendirmenin kendilerine çok büyük katkı sunacağını ve ayrıca kendilerine düşen görevin sadece verilen eğitimi alıp bununla yetinmekten öteye giderek sürekli öğrenen, sürekli gelişen, ülkesine katkı sunan bireyler olunması olduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağ Üniversitesi mezunu olmanın önemini anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN