Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kentsel dönüşümde ikinci etap başladı

Giriş Tarihi: 13.5.2015
Kentsel dönüşümde ikinci etap başladı

Yüreğir Belediyesi'nin Kışla Mahallesi'nde başlattığı kentsel dönüşüm çalışmalarının ilk etabı bu yıl tamamlanacak. Dönüşümde ikinci etap için de ön protokol imzalandı

Yüreğir Belediyesi, Kışla Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm çalışmalarının ikinci etabına başladı. Dönüşüm çalışmaları hakkında vatandaşı bilgilendiren Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "1. etap kentsel dönüşüm çalışmalarında 60 dönüm alan üzerinde 772 konut yılbaşında tamamlanacak. 63 dönüm alan üzerinde 2. etap için ön protokolü imzaladık. Amacımız yeşil alanı, otoparkı ve sosyal donatıları olan yeni yaşam alanları oluşturmak" dedi.

415 BAĞIMSIZ BÖLÜM

Yüreğir Yardımlaşma ve Yardımlaşma Derneği'nde vatandaşlarla buluşan Başkan Çelikcan, "İlk önce vatandaşlarımız tereddütlü yaklaştı. Çok zorluk çektik. 1. etap çalışmamız tamamlanmak üzere. 60 dönüm alan üzerinde bulunan 324 daire ve 15 işyeri yıkılarak 772 daire ve 43 işyeri söz verdiğimiz gibi yılbaşında tamamlanacak. Yeni ilan ettiğimiz 2. Etapta, 63 dönüm alan üzerinde 224 bina ve 415 bağımsız bölüm olacak. Çalışmalarımız etap etap devam edecek" diye konuştu

"VATANDAŞA YANSITIK"
İlçenin güzelleşmesi ve kalkınması için çalıştıklarını belirten Çelikcan, "Projenin hayata geçmesi için Yüreğir Belediyesi olarak proje çalışmasını, mahkeme masraflarını biz karşıladık. TOKİ'den bunlar için bir kuruş dahi para almadık. Buradan elde edilen ekonomik kazanımı ise vatandaşa yansıttık. Proje başladığında yaklaşık 150 bin lira olan bir daire şimdi 300 bin lira. Vatandaşlarımız her zaman her şeyin en iyisine, en güzeline layık" şeklinde konuştu.

KUŞKULAR GİDERİLDİ
Başkan Mahmut Çelikcan, kentsel dönüşüme başlarken vatandaşların temkinli davrandığını belirterek şunları söyledi: Önümüzdeki Sinan Paşa örneği vatandaşlarımızı tedirgin ediyordu. Orası yıllardan bu yana çözülememiş durumda. Ama çok şükür başladık ve 1. etabı bitirmek üzereyiz. Bizim bu işe verdiğimiz önem ve halkımızın bize verdiği desteğin sonucunda kuşkular giderildi. Bugün burada toplanan kalabalık bunun en güzel göstergesi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kentsel dönüşümde ikinci etap başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN