Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatandaşlar boş vaade inanmıyor

AK Parti Adana Milletvekili ve 1'inci sıra milletvekili adayı Necdet Ünüvar, "Muhalefetin temelsiz vaatlerine vatandaş inanmıyor. Seçimin favorisi tereddütsüz AK Parti" dedi

Giriş Tarihi: 14.5.2015
Vatandaşlar boş vaade inanmıyor
Seçim maratonunu yoğun bir şekilde sürdüren AK Parti Adana Milletvekili Adayı Necdet Ünüvar, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ile birlikte SABAH Bölge Koordinatörü Ersin Ramoğlu'na yaptıkları çalışmaları anlatıp gözlemlerini paylaştı. AK Parti Adayı Ünüvar, sahada dolaşırken, vatandaşların tutumunu yakından gözlemlediğini söyledi. Muhalefetin popülist vaatlerinin halkta karşılık bulmadığını kaydeden Ünüvar, "Muhalefetin temelsiz, seçime yönelik popülist vaatlerine vatandaşımız inanmıyor. Bu seçimin favorisi tereddütsüz AK Parti. Bunu herkes 7 Haziran akşamında görecek" dedi.

ŞİMDİDEN MAZOTA ZAM YAPTI
CHP ve HDP için medyanın bir bölümünde rüzgar estirilmeye çalıştığını ancak bunun karşılık bulmadığını belirten Ünüvar şöyle dedi: Zaten rüzgar yoktu var olan sadece bir esintiydi. Balonu boşalttığın zaman da bir esinti olur. Bakın Kılıçdaroğlu daha iktidara gelmeden mazota zam yaptı. Geçen seçimde mazotu 1 lira yapacağını söylüyordu, şimdi 1,5 liraya çıkardı. Kaldı ki bunu nereden karşılayacak? 'Kaynağı benim' diyor. Sen kimsin? Borçsuz aldığın SSK'yı borçlu olarak devreden kişisin. Bir diğeri ise, 3,5 yıllık başbakan yardımcılığı döneminde Türkiye'yi IMF'ye 23,5 milyar dolar borçlandırandır. O borcu yine AK Parti ödedi" diye konuştu.

ADANALI KARŞILIK VERİYOR
İktidar partisinin Adana'da birinci sıra adayı olmasına rağmen, çok yoğun bir şekilde seçim çalışması yürüttüğünü belirten Necdet Ünüvar, geceleri evine saat 01.00'den önce gitmediğini söyledi. Ünüvar, "Önceki liste başı olanlardan farklıyım. Bu çalışmayı yapmazsam olmaz. Benim hanımım da ayrı bir çalışma yapıyor. Saat 09.00 sıralarında evden beraber çıkıyoruz. Ayrı ayrı program yapıyoruz. Çünkü çalışmamız ve hak ettiğimiz oyları almamız lazım. Halka hükümetimizin yaptıklarını ve yapacaklarını daha çok anlatmamız lazım. 14 Adana adayı olarak yoğun çalışıyoruz. Çok şükür halkımız da kendilerine verdiğimiz değere karşılık veriyor" diye konuştu.

19,5 MİLYAR LİRA HARCANDI

Adana'da AK Parti hükümetleri döneminde 19,5 milyar liralık yatırım yapıldığını ancak kimilerinin 'Ne yaptınız ki?" dediğini belirten Necdet Ünüvar, "Gözünüzü kapatırsanız görmezseniz. Oysa stadyum inşaatı devam ediyor, şehir hastanesi, Adliye Sarayı, İstinaf Mahkemesi devam ediyor, müze devam ediyor. Ceyhan Enerji Endüstri Bölgesi'nde yatırımlar başlayacak. Kamulaştırma bitti. Bir hafta önce Yedigöze Barajı'nın sulama sistemiyle ilgili bir ihale yapıldı. Tam 180 bin dönümlük alan sulanacak. Bu, İmamoğlu, Kozan, Ceyhan arasında yeni bir Çukurova oluşması demek" diye konuştu.

COŞKULU MİTİNG ÇITAYI YÜKSELTTİ
Geçtiğimiz pazar günü Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Adanalılara seslendiği mitingin, AK Parti'nin seçimin favorisi olduğunu gösterdiğini kaydeden Necdet Ünüvar şöyle devam etti: Mitingde il teşkilatımız, ilçe teşkilatlarımız, tertip komitemiz, belediye başkanlarımız çok büyük gayret sarf etti. Bu miting hepimizin ortak başarısıdır. Miting gerçekten çıtayı çok yukarı taşıdı. Tabii Başbakanımızın Adana için verdiği mesajlar da çok iyiydi. Bir saati aşkın süre konuştu. Biraz gecikmeyle başlamasına rağmen insanlar miting alanını terk etmediler ve başbakanımızın sevgisi onları orada tuttu."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaşlar boş vaade inanmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN