Kamu müteahhitleri büyük düşünüyor

Giriş Tarihi: 16.5.2015
Kamu müteahhitleri büyük düşünüyor

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER), üst kuruluş olan federasyon ve konfederasyona üye oldu

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER), İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) ve Anadolu Yapım Müteahhitleri Federasyonu üyesi oldu. Daha önce Müteahhitlik Okulu, Kentsel Dönüşüm Yetki Belgesi ve ISO 9001 kalite belgesi gibi çalışmalarıyla dikkat çeken AKAMDER, federasyon ve konfederasyonlarda delege ve başkan nezdinde üyelerinin ve sektörün sorunlarına çözüm üretecek.

ÇÖZÜM ODAKLI
Üyelik nedeniyle Adana Müteahhitler Birliği binasında tören yapıldı. Anadolu Yapım Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Aydın da tanıtım toplantısına katıldı. Ali Aydın, "Sorunlarımızı anlatmak yerine çözümleri takip ediyoruz. Kamu İhale Kanunu'ndaki uygulamalarda geçmişte tam 140 defa değişiklik yapılmış. Bu bile kendi başına keyfiyettir. Artık yeni dönemde böyle olmayacak. Çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştiriyoruz" dedi.

TANIMI YAPILMALI

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu ise "Türkiye'de kentsel dönüşüm olarak riskli 20 milyon yapıdan yaklaşık 7 milyonu yıkılacak. Bu kapsamda yıkıcı firma olarak müteahhitlik kurumuna büyük işler düşmektedir. Hala müteahhitler için temsil, yetki ve tanım noktasında bir hareketin olmaması düşündürücüdür" diye konuştu. Adana Müteahhitler Birliği Genel Başkanı Sedat Teoman Gürsesli de inşaat sektöründeki sorunları çözüme kavuşturmak ve mesleğin tanımını yaparak disiplin altına almanın kaçınılmaz hale geldiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamu müteahhitleri büyük düşünüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN