Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milletimize hizmet boynumuzun borcu

Giriş Tarihi: 16.5.2015
Milletimize hizmet boynumuzun borcu

Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Adana Milletvekili Adayı Talip Küçükcan, "Bu ülkede yasaklar kalkmışsa, özgürlükler artmışsa, istikrar ve huzur varsa AK Parti sayesindedir" dedi

AK Parti Adana Milletvekili 4. Sıra Adayı Prof. Dr. Talip Küçükcan, partisinin her zaman güçlünün değil, haklının yanında olduğunu belirterek, AK Parti'nin, insanı merkez alan, özgürlük alanlarını genişleten, tabuları yıkan ve yasakları kaldıran, her alanda kaliteye dokunan bir anlayışı olduğunu söyledi. Adana'da yerel yönetimlerin yapamadığı hizmeti AK Parti iktidarında tek tek hayata geçireceklerinin altını çizen Küçükcan, "Milletimiz her zaman olduğu gibi yine partimizi iktidara getirmek için sandığa gidecek ve 'Evet' mührünü AK Parti amblemine basacak" dedi.

TOPLUMSAL BİRLİKTELİK

Adana'da engellilere yönelik önemli projelerinin bulunduğunu, engelliler için rahatlıkla gezip, eğlenebileceği, spor yapabileceği alanlar yaratacaklarını vurgulayan Talip Küçükcan, "Adana'nın sorunlarının çözümü konusunda her zaman yerel dinamiklerle birlikte hareket edeceğiz. Toplumsal birlikteliği sağladığımız, sivil toplum örgütlerine, odalara, derneklere gerekli önemi verdiğimiz müddetçe hedefe ulaşırız. Tıkanan her konunun önünü açarız" diye konuştu.

ÇÖZÜM SÜRECİNE İLK TUĞLA
AK Parti'nin yerli değerlerle, dünyadaki insani değerler arasında sentez yapan, geçmişini unutmadan geleceğine vizyon koyan, kalkınmayı öncelik kabul etmiş bir parti olduğunu söyleyen Talip Küçükcan, "Özgürlüklerle sorumlulukları dengede tutan, vatandaşlığın yanında kardeşlik, tarihdaşlık ve en önemlisi kaderdaşlığın birleştirici unsurlardan olduğu bilincini taşıyan AK Parti'dir" dedi. Küçükcan, partisinin iktidara geldiğinde 15 yıldır süren olağanüstü hali kaldırdığını, çözüm sürecine giden yolda ilk tuğlayı koyduğunu ifade ederek, "Bir zamanlar bu ülkede Kürtçe konuşmayı bırakın Kürt demek bile sıkıntılı bir durumdu, bir de bu güne bakın" şeklinde konuştu.

KÜRTÇE YAYIN YAPAN TV

Talip Küçükcan, "Anneler cezaevlerinde evlatlarıyla Kürtçe konuşamıyor, Türkçe bilmedikleri için hal hatır soramıyorlardı. Artık Türkiye'de böyle zulümlerden söz edilemez. Şu anda devletimiz kendi eliyle Kürtçe kitap basıyor. Yıllarca şarkılar türküler yasaklandı. Şimdi üniversitelerde Kürtçe öğreten kurslar var, yüksek lisans programları açılıyor, 24 saat Kürtçe yayın yapan TV kanalı mevcut" dedi.

ALEVİ ÇALIŞTAYLARI

Alevi çalıştaylarına da değinen Küçükcan, şöyle konuştu: Alevi kardeşlerimizle ilgili en büyük adımlar AK Parti dönemlerinde atıldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın başbakanlığı döneminde başlayan çalıştaylar ile Alevi temsilcileri siyasi iktidar tarafından ilk defa bu kadar ciddi şekilde dinlendi. Birçok siyasi iktidar tarafından görmezden gelinmiş, yok sayılmış Alevi kardeşlerimizin, şikâyet ve talepleri ilk defa partimizin iktidarları döneminde masaya yatırılmış, yüksek sesle konuşulması sağlanmıştır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milletimize hizmet boynumuzun borcu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN