Yeğenlerini korumak isterken öldürüldü

Giriş Tarihi: 16.5.2015
Yeğenlerini korumak isterken öldürüldü

Adana'da kadın meselesi yüzünden çıkan kavgada yeğenlerini korumak isteyen İlhami Yılmaz'ı bıçaklayarak öldürdükleri, 2 kişiyi de yaraladıkları ileri sürülen 4'ü tutuklu, 8 kişi hakkında dava açıldı

Adana'da kadın meselesi yüzünden çıkan bıçaklı kavgada 53 yaşındaki İlhami Yılmaz'ın öldürülmesiyle ilgili 5'i tutuklu, 8 şüpheli hakkında "Tasarlayarak, kasten öldürme, teşebbüs ve yardım" suçlarından Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. Savcı, İlhami Yılmaz'ın saldırıya uğrayan 2 yeğenini korumak isterken, kavga sırasında iştirak halinde 10 bıçak darbesiyle öldürüldüğünü belirtti.

KADIN MESELESİ

Olay, 3 Mart 2015 tarihinde PTT Evleri Mahallesi'nde meydana geldi. İddianameye göre olay Hakan Aydın (31), müştekilerden Enes Yılmaz'ın (29), karısı D.A. ile telefonda görüştüğünü ileri sürdü. Enes Yılmaz iddiaları yalanladı. Şüpheliler, Hakan Aydın, İlter Coşkun ve Tayfun Coşkun, mağdurları aynı konuda konuşmak için olay yerine çağırdı. Hakan Aydın, Tayfun Coşkun (35), Gürcan Aydın (27), İlter Coşkun (29), Yılmaz Tilmensağır (29), Gazi Tilmensağır (31), Osman Yiğen (23) ve Ö. Faruk Kurt (19), olay yerine gelen Enes, Esaf ve amcaları İlhami Yılmaz'a bıçak ve sopalarla saldırdı. Enes ve Esaf Yılmaz yaralanırken, İlhami Yılmaz olay yerinde hayatını kaybetti. Gözaltına alınanlardan 5'i tutuklandı.

DAVA AÇILDI

Soruşturmayı tamlayan Cumhuriyet savcısı, 1 kişinin öldürülmesi, 2 kişinin de yaralanmasıyla ilgili şüpheliler hakkında ömür boyu ve 30 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. İddianamede olayın planlayıcılarının, Hakan Aydın, Tayfun ve İlter Coşkun, öldürme ve yaralanmaya iştirak edenlerin ise Gürcan Aydın, Yılmaz ve Gazi Tilmensağır olduğu belirtildi. Ö. Faruk Kurt ve Osman Yiğen'in eylemlerinin ise kasten öldürmeye teşebbüs olduğunun altı çizildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeğenlerini korumak isterken öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN