Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En değerli fuar

Giriş Tarihi: 17.5.2015
En değerli fuar

Kahramanmaraş'ta düzenlenen 11'inci Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı'nda kuyumcu firmalarının stantlarındaki ürünler arasında en çok terlik ve takunyalar dikkati çekti

Kahramanmaraş Fuar Merkezi (KAFUM), 11'inci Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı'na ev sahipliği yapıyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın da açılışına katıldığı fuarda kuyumcu firmalarının stantlarındaki ürünler göz alıyor. Ürünler arasında, Trabzon firması Miletli'nin ustalarının yaptığı altından terlik ve takunyalar dikkat çekiyor.

3,7 MİLYAR DOLAR İHRACAT

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, özellikle Ortadoğu ülkelerinden de ziyaretçilerin ağırlandığı fuarın açılışında yaptığı konuşmada, organizasyonun Kahramanmaraş için önemine dikkat çekti. 2013 yılında bu sektörde 2 bin 426 girişim bulunduğunu kaydeden Işık, "Bu sektörde 56 bin kişi istihdam ediliyor. 2013'te işlenmemiş altın hariç kuyumculuk ve mücevherat sektöründe 3,7 milyar dolar ihracat yapılmış" dedi. '

KUYUMCUKENT' YAPILACAK

Konuşmasında, Kahramanmaraş'ta 'Kuyumcukent' projesinin hayata geçirilmesi konusuna da değinen Bakan Fikri ışık, "Allah nasip ederse bu sene yıl sonu gelmeden burada temelleri atalım. Kahramanmaraş'a Tekstil Organize Sanayi Bölgesi'ni de kazandırıyoruz" diye konuştu. Bakan Işık'ın konuşmasının ardından protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesiyle, fuar ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

20 BİN LİRALIK TAKI VAR

Fuarda, Türkiye'nin dört bir yanından gelen firmalar ürünlerini tanıttı. Trabzon firması Miletli Kuyumculuk, fuarın en çok ilgi gören markalardan biri oldu. Firma sahibi Bayram Miletli, fuarda altından yapılmış taç, takunya, hasır kutu, Trabzon işi hasır bilezik gibi ürünleri tanıttıklarını belirtti. Miletli, "30 yıldır mesleğin içindeyiz. Müşterilerimizin beklentilerinin ötesinde, hayallere hitap ediyoruz. Değeri 3 bin ile 20 bin lira arasında değişen ürünlerimiz büyük ilgi görüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En değerli fuar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN