Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünüvar'ın eşi boş durmuyor

AK Parti Adana Milletvekili ve yeni dönem 1'inci sıra adayı Necdet Ünüvar'ın eşi Sare Ünüvar, köylere kadar giderek her gün en az 10 toplantı düzenliyor

Giriş Tarihi: 17.5.2015
Ünüvar'ın eşi boş durmuyor
Seçim maratonu tüm hızıyla sürerken, AK Parti Adana Milletvekili ve yeni dönem 1'inci sıra adayı Necdet Ünüvar'ın 30 yıllık eşi Sare Ünüvar, "Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır" sözünün doğruluğunu kanıtlıyor. Eşinin seçilmesi 'garanti' olmasına rağmen, sanki kendisi adaymış ve son sıradaymış gibi büyük bir özveriyle sahada çalışan Sare Ünüvar, Ceyhan'dan Tufanbeyli'ye, Pozantı'dan Yumurtalık'a kadar köy köy, mahalle mahalle ve sokak sokak dolaşarak seçmenle buluşuyor.

PAZAR YERLERİNDE DOLAŞIYOR

Eşini, AK Parti'den milletvekili adayı olduğu 2007 yılından bu yana aktif olarak destekleyen 3 çocuk ve 2 torun sahibi Sare Ünüvar, özellikle kadınlarla bir araya geliyor. Genellikle İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can ve diğer yöneticilerle sahaya çıkan Ünüvar, her gün en az 10 ziyaret ve toplantıda vatandaşla buluşuyor. Bazen bu sayı 15'e kadar çıkıyor. Bire bir görüşülen kişi sayısı ise 200'ü geçiyor. En çok evlerde kadınlarla sohbet etmeyi ve pazar yerlerinde esnaf ve tüketiciyle bir araya gelmeyi seven Sare Ünüvar, huzurevi, yetiştirme yurdu ve hastane ziyaretleri de yapıyor.

ENGELLİLERİN YERİ BAŞKA

Sare Ünüvar, kendi torunlarından biri engelli olduğu için özellikle engelli aileleriyle görüşmeye daha fazla önem verdiğini söylüyor. Zaman zaman eşiyle de seçim çalışması yaptığını ancak ayrı ayrı çalışmanın daha verimli olduğunu anlatan Sare Ünüvar, "Saat 10.00 sıralarında evden çıkıyoruz. Farklı alanlarda seçmenle buluşuyoruz. Akşam 19.00 civarı eve dönüyorum. Eşim daha geç geliyor. Günün değerlendirmesini yapıyoruz" dedi.

"MÜJDEYİ BENDEN ALIYORLAR"
Vatandaşla buluşmalarında bazı ilginç gerçekleri gördüğünü kaydeden Sare Ünüvar, "Temmuz'da en düşük emekli maaşı bin lira olacak. Ama çoğu emeklimiz bunu duymamış. Benden öğrendiklerinde, müjdeli haberi alıp büyük sevinç yaşıyorlar. Bir de belediyelerin hizmetlerinin yetersizliğiyle ilgili çok şikayet alıyoruz. En çok gelen talep ise işle ilgili. Anneler, babalar, çocukları için iş istiyor" dedi. Ünüvar, seçmenin bir adayın eşinin nasıl biri olabileceğini merak ettiğini, ancak kendilerinden farklı olmadığını gördüklerinde şaşkınlık yaşadıklarını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünüvar'ın eşi boş durmuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN