Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşkence yarışı

Giriş Tarihi: 18.5.2015
İşkence yarışı

Adana'da Atletizmi Geliştirme Projesi kapsamında yapılan kros yarışlarında atletizm resmen katledildi. Organizasyon bozukluğu nedeniyle geleceğin atletleri büyük tehlike atlattı, skandal görüntüler oluştu

Türkiye Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Türk atletizminin tabana yayılmasını sağlayan Atletizmi Geliştirme Projesi Kros Final Yarışmaları Adana'da koşulurken, objektiflere skandal görüntüler takıldı. Organizasyon bozukluğu nedeniyle kızgın güneşin altında metrelerce koşan atletler fenalık geçirdi, alanda görevli tek bir sağlık görevlisi yüzlerce çocuğa müdahalede yetersiz kaldı, soyunma odaları bulunmayan alanda genç atletler ağaç altlarında soyunup, giyindi. Yaşananlar bulunla da bitmedi. Tam anlamıyla kargaşanın yaşandığı koşunun iki bin metre kategorisinde atletler koşu güzergahının gelişi güzel tespit edilmesi nedeniyle sakatlık riski ile karşı karşıya kaldı. Düz alana kurulması gereken pistte atletler ağaçların arasından geçerek olası bir sakatlığın yaşanmaması için de mücadele etti. Antrenörler yaşananlara isyan ederken, "Bizler burada Türk atletizmini geliştirelim, yeni isimler kazandıralım derken, bizlere emanet edilen çocuklarımız sakatlık ve nerdeyse ölüm tehlikesi atlattı. Alanda ambulans yoktu, bir sağlık personeli vardı. Yazık" dediler.

FENALAŞTILAR, YARALANDILAR
Merkez Park'ta yapılan yarışlara Türkiye'nin çeşitli illerinden 27 kız, 27 erkek olmak üzere 54 takımdan 427 atlet katıldı. Baştan aşağı olumsuzluklarla dolu yarışta soyunma çadırları kurulmayınca yüzlerce kız ve erkek atlet ağaçların altında soyunup, giyindi. 30 derece sıcaklıkta kategorilerinde bin 500 ve iki bin metre koşan sporcular kızgın güneşe daha fazla dayanamayıp tel tel döküldü. Ambulansın 'bütçe sıkıntısı' gerekçesiyle çağırılmadığı koşuda 427 sporcu için tek bir sağlık personeli görevlendirildi. Yarış sırasında fenalaşan ve yaralanan atletler dakikalarca müdahale sırasının kendilerine gelmesini bekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşkence yarışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN