Propaganda amaçlı dava oyunu bozuldu

Giriş Tarihi: 19.5.2015
Adana'da özel bir eğitim kurumunda görev yapan eğitimci Ömer Ali Erdem, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Paralel örgüt hakkındaki sözlerini yargıya taşıdı. Erdem, Paralel örgüte hakaret edildiğini, aidiyet bağı dolayısıyla kendisine de hakaret olduğunu ileri sürerek Erdoğan hakkında bin TL'lik tazminat davası açtı. Mahkeme, ilk duruşmada davayı reddetti. Paralelcilerin çok sayıda bu şekilde dava açtığı, davaların kabul edilmesi halinde bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde propaganda amaçlı kullanmayı planladıkları ileri sürüldü.

ÜZERİNE ALINDI
Başbakanlığı döneminde Erdoğan'ın devletin içindeki Paralel çeteye yönelik eleştirilerini üzerine alınan örgütün eğitim kurumunda görevli Ömer Ali Erdem, Adana 5.Asliye Ceza Mahkemesi'nde bin TL'lik sembolik bir dava açtı. Avukat dilekçesinde müvekkilinin kamuoyunda kendisini Gülen cemaatine ait olarak hissettiğini, dolayısıyla Erdoğan'ın, itham ettiği grubu iftira yalan, tehdit, şantajla iş yürütmeye çalışan bir kesim olarak nitelendirdiğini belirtti.

DAVA REDDEDİLDİ

Adana 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vekili ile davacı Ömer Ali Erdem'in vekili katıldı. Erdoğan'ın avukatı, bu davanın husumet nedeniyle reddedilmesi gerektiğini belirtirken, davacı vekili avukat ise davanın kabulünün gerektiğini söyledi. Mahkeme hakimi, ilk duruşmada ayrıntıları gerekçeli kararda yazılacağını belirterek davanın reddine karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Propaganda amaçlı dava oyunu bozuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN