Gençler geleceğe güvenle bakıyor

Giriş Tarihi: 20.5.2015
Gençler geleceğe güvenle bakıyor
İşsizliği azaltma çalışmaları kapsamında Avrupa Birliği'nin hibe desteğiyle düzenlenen "Geleceğe Güvenle Bakıyorum" projesinin 'Gençlik Zirvesi' Adana'da yapıldı. Seyhan Oteli'nde gerçekleşen ve katılımcı üniversite öğrencilerini buluşturan zirvede, projeye katkı koyanlara teşekkür plaketi verildi. Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) tarafından düzenlenen projeyle, 17 ilden 250 öğrencinin katılımıyla, genç işsizliğinin azaltılmasına yönelik politika belgesinin oluşturulması amaçlanıyor.

EN TEMEL POLİTİKA

Törende konuşan İŞKAD Başkanı Belgin Özçelik, "TÜİK verilerine göre genç işsizlik yüzde 20'lere varan oranlarla elbette gençlerimizin gözünü korkutuyor, gelecek ile ilgili karamsarlığa sürüklüyor" dedi. Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç ise işsizliği azaltacak en temel politikanın, üretimin artırılması olduğunu belirterek "Gelişmiş ülkeler arasına girmek istiyorsak, üretimi sağlamalıyız" dedi.

SUNUM YAPTILAR
Adana Ticaret Odası ve Ticaret Borsası yöneticileri ile Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, İŞKAD'ın önceki Başkanı Elif Doğan Türkmen ve iş kadını derneklerinin yöneticilerinin de katıldığı zirvede daha sonra panel bölümüne geçildi. Panelde, Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Şükrü Uğuz, Kadın Adayları Destekleme Derneği Genel Başkanı Çiğdem Aydın ve Ünlü Mimar Şafak Cak birer sunum yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençler geleceğe güvenle bakıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN