Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müezzinoğlu: 5 ay erken bitsin

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ekim 2017'de açılması planlanan Adana Şehir Hastanesi'nin 19 Mayıs 2017 tarihine yetiştirilmesi için pazarlık yaptı

Giriş Tarihi: 20.5.2015
Müezzinoğlu: 5 ay erken bitsin
Yapımı süren bin 253 yataklı Mersin Entegre Sağlık Kampüsü inşaatında incelemeler yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bu projenin gecikmesi için çok uğraştılar. Vizyonu olmayan CHP geciktirmeyi büyük oranda başardı. Ama hükümetimiz her meselenin olduğu gibi bunun da üstesinden geldi ve gördüğünüz gibi inşaatımız hızla devam ediyor" dedi. Adana'da 2017 Ekim ayında tamamlanması planlanan bin 550 yataklı Şehir Hastanesi'nin inşaatının 19 Mayıs 2017'ye yetiştirilmesi için Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak ile pazarlık yapan Bakan Müezzinoğlu, "Sözümüzü aldık" diye konuştu

DÜNYANIN BİR NUMARASI

Mersin Şehir Hastanesi'nin 19 Mayıs 2106 tarihinde hizmete gireceğini vurgulayan Bakan Mehmet Müezzinoğlu, "Adana ve Mersin'deki hastanelerimiz tamamlandığında bu iki kentimiz Çukurova'nın sağlık üssü olacak. Türkiye 2018 yılına geldiğinde ise 95 bin yatak kapasitesi ve çağdaş ve son teknoloji donanımlı hastaneleriyle sağlıkta dünyanın bir numarası olacak" dedi. Adana Şehir Hastanesi'nin daha erken bitirilmesi konusunda da inşaatın yapımını üstlenen firmanın sahibi Erman Ilıcak ile sıkı bir pazarlığa girişen Müezzinoğlu, "Bu millete hak ettiğini vermek için gayretlerimiz sürüyor" şeklinde konuştu.

İLK FİKİR ÜNÜVAR'DAN
Son 12 yıldır kendine ve millete güvenmeyenlerin, millet adına ülke adına yapılan eserleri engellemeye çalıştığını anlatan Bakan Müezzinoğlu, "Bu eserleri yapabilmek için önümüze dünya kadar engel koydular. İnanın 5-6 yıldır çektiğimiz sıkıntıyı bir Cumhurbaşkanımız, bir hükümetimiz, bir de Sağlık Bakanlığımız bilir. Bunların vizyonsuzluğunun bedelini milletimiz ödüyor. Ama bu millet, kendine bedel ödetenlerle sandıkta hesaplaşacak. Onlara en güzel ve ağır cevabı sandıkta verecek" dedi. AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Adana Sağlık Kampüsü adını kendisinin ilk 2007 seçimlerinde ortaya attığını belirterek, "O zaman kimse inanmıyordu ama şimdi herkes inanıyor. Çünkü tesis ortada" şeklinde konuştu.

YATIRIMLAR HIZLI BİTİYOR
Adana Valisi Mustafa Büyük, daha önce görev yaptığı yerlerde temel attığı yatırımların tamamlandığını göremediğini belirterek, "Görev süremiz doluyor ayrılıyorduk. Ama artık değişti. Devletimizin yatırımları kısa sürede bitiyor ve halkın hizmetine açılıyor. Bu mutluluk verici bir tablo" şeklinde konuştu. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, "Adana'da 540 milyon avroluk bir harcama ile kurulan bu tesis dünyanın en büyük deprem izolatörüne sahip. Gerek Adana'da yaşayan vatandaşlarımız, gerek bölgemizden gelenler, gerekse Ortadoğu'dan gelen hastalarımız şifa bulacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müezzinoğlu: 5 ay erken bitsin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN