Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana markası Filpa listeye çok hızlı girdi

Abdioğulları Plastik firmasının kardeş kuruluşu Filpa Ambalaj, Türkiye'nin 500 ihracatçısı listesine 490'ıncı sıradan girdi. Firma 3 yıl önce 885'inciydi

Giriş Tarihi: 21.5.2015
Adana markası Filpa listeye çok hızlı girdi
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Türkiye'nin en başarılı ilk bin ihracatçısı arasında, Abdioğulları Plastik Ambalaj Sanayi A.Ş'nin kardeş firması Filpa Ambalaj ve Dış Ticaret A.Ş, ilk 500 listesinde yer aldı. Son üç yılda 395 basamak birden sıçrama yapan Filpa, 2014 yılı ihracatıyla 490'ıncı sıraya yerleşti. Filpa Ambalaj ve Dış Ticaret A.Ş, 2011 yılı ihracatıyla 885. sırada bulunurken, 2012 ihracatında 273 sıra birden yükselerek 612'nci oldu. Hız kesmeyen firma, 2013 ihracatında 32 basamak birden sıçrayarak, 580'inci oldu. Firmanın, 2014 ihracatındaki sıçrama ise 90 basamak birden gerçekleşti.

ISO LİSTESİNDE DE YÜKSELİYOR

Abdioğulları, TİM listesinin yanı sıra, İstanbul Sanayi Odası'nca hazırlanan Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşları listesinde de yerini güçlendiriyor. Firma, son iki yılda ikinci 500 listesinde 252'nci olan sırasını 176'ncı sıraya taşıdı. Geçen yıl ise aynı listede, 87'nci oldu. Abdioğulları, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından hazırlanan Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi listesinde de yer alıyor.

52 YILLIK ŞİRKET

Abdioğulları Plastik Ambalaj Sanayi A.Ş. ve Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sütcü, Abdioğulları A.Ş.'nin temellerinin babası Abdi Sütcü tarafından atıldığını, 1963 yılında Kayseri'den gelerek, Adana'da çuval ticareti yaparak, firmanın bugün geldiği noktanın kendileri için büyük bir manevi değer taşıdığını söyledi. Hedeflerinin aynı başarıyı İstanbul Sanayi Odası'nın "Türkiye'nin ilk 500 Sanayi Kuruluşu" listesinde de göstermek olduğunu belirten Sütcü, "Amacımız ihracattaki başarımızı sanayi alanında da gösterip ISO sıralamasında da ilk 500'e girmek" dedi.

ÜRÜN GAMI GENİŞLEDİ
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde (AOSB) 6 fabrikada üretim yapan Abdioğulları, ürün gamındaki endüstriyel ve tarımsal ambalaj malzemelerinin yanı sıra, geçen yıl faaliyete geçirdiği 6'ncı fabrikasında teknik tekstile de geçiş yaptı. Tarımsal ve endüstriyel ambalajdan sonra teknik tekstilde de aynı başarıyı gösteren Abdioğulları, geçen yıl faaliyete geçen 6. fabrikasında, halı tabanı üretiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana markası Filpa listeye çok hızlı girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN